تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹
پیشکسوت آبی‌ها:
پیشکسوت استقلال گفت: شما دیدید که با آمدن کریمی وضع بهتر شد. در این شرایط باید استفاده حداکثری از نفراتی، چون کریمی و مطهری داشت که متأسفانه این‌گونه نشد.
باشگاه استقلال
رویداد۲۴ عباس سرخاب، مهاجم اسبق استقلال که به همراه پسران آبی ضمن کسب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا سال ۱۹۹۰ به عنوان بهترین بازیکن آسیا نیز معرفی شد، معتقد است بازیکنان استقلال با درک شرایط فعلی می‌توانند از سد الاهلی عبور کرده و به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا کنند. با هم صحبت‌های مهاجم خوش‌اخلاق استقلال در سال‌های نه چندان دور را می‌خوانیم.

بازی استقلال و الشرطه عراق چطور بود؟
با توجه به شرایط استقلال نسبت به رقبا و استراحت بیشترشان آنچه در نیمه اول دیدیم کندی بود و بی‌برنامگی. عدم هماهنگی نزد بازیکنان باعث شد در شبی که سخت به سه امتیاز بازی احتیاج داشتیم نتیجه‌ای بهتر از تساوی کسب نکنیم. در نیمه دوم با تعویض‌های انجام شده کمی بهتر شدیم، اما ساختار خط حمله مشکل داشت چرا که قایدی از بازی خارج شده بود. اگر مهدی گوش چپ بازی می‌کرد عملکرد بهتری می‌توانست داشته باشد که با آمدن کریمی، قایدی متمایل به چپ شد و اوضاع کمی بهتر شد.
 
متأسفانه فرشید اسماعیلی و دیاباته آن‌طور که توقع می‌رفت ظاهر نشدند و دلیل افت آنان را من نمی‌دانم. انگار اراده‌ای برای بردن نبود وگرنه الشرطه خیلی حریف گردن‌کلفتی برای استقلال نبود و تیمی که مدعی صعود است نباید چنین نمایشی در میدان داشته باشد. البته اتفاقات اخیر در باشگاه و اولین تجربه سرمربیگری مجید نامجومطلق نیز در این نتیجه بی‌تأثیر نبوده است.

با این شرایط فکر می‌کنید از سد الاهلی عربستان می‌توان گذشت؟
سخت است، اما امیدوارم این اتفاق رخ دهد تا دل هواداران شاد شود. صعود از گروه به بازیکنان و انگیزه‌شان برمی‌گردد. باید با درک شرایط موجود تمام توان خود را به کار بگیرند تا بتوانند با پیروزی در این دیدار از گروه صعود کنند.

در خصوص تعویض‌ها بگویید.
اینکه چرا کریمی و مطهری ذخیره بودند را کادر فنی باید پاسخگو باشد.
بیشتر بخوانید: آماری که نشان می‌دهد استقلال امشب برنده است


البته کریمی روز قبل از بازی به اردوی استقلال پیوست.
بسیار خب. اینجا بحث اعتبار ملی است. شما دیدید که با آمدن کریمی وضع بهتر شد. در این شرایط باید استفاده حداکثری از نفراتی، چون کریمی و مطهری داشت که متأسفانه این‌گونه نشد. تعویض‌های ما تعویض نفر بود نه تعویض تاکتیک. سؤال من این است دانشگر با چه نیتی وارد زمین شد؟ اگر هدف از حضور او در خط حمله برای ارسال‌های بلند برای گلزنی بود باید فرشید اسماعیلی بیرون می‌آمد تا با حضور بازیکان بلندقدی، چون دیاباته، دانشگر و مطهری بهتر به نتیجه می‌رسیدیم.

حتماً خبر دارید که هنوز تکلیف سرمربی استقلال مشخص نشده است.
بله، متأسفانه این بد است. برای استقلال و اعتبارش شایسته نیست این اتفاقات تلخ و سؤال‌برانگیز. تا کی قرار است بحث حضور استراماچونی مطرح باشد؟ گیریم این مرد ایتالیایی اصلاً وجود خارجی نداشته باشد، تکلیف استقلال چیست؟ من نمی‌دانم چرا انتخاب سرمربی باشگاه به سخت‌ترین کار ممکن برای آقایان تبدیل شده است. بهتر است مدیران باشگاه با مردم و هواداران روراست باشند و این‌قدر هواداران را با امروز و فرداهای‌شان آزار ندهند. استقلال تیمی با ریشه و تاریخ‌دار است و برازنده تیم بزرگی، چون استقلال نیست معطل یک سرمربی بماند؛ حالا استراماچونی باشد یا هر شخص دیگر.

استقلال اگر چه سرمربی خود را انتخاب نکرده، اما برای عقب نماندن از بازار نقل و انتقالات خرید‌هایی انجام داده است.
اگر این خرید‌ها از سوی مدیرعامل باشد بی‌شک اشتباه است، اما اگر کادر فنی و یا کمیته فنی در آن دخالت داشته باشد می‌توان گفت ارزشمند است. انتخاب بازیکن و جذب آن باید فوتبالی باشد و سرمربی بر اساس نیاز‌های فنی و نقاط ضعف تیمش وارد بازار خرید می‌شود. شما نگاه کنید در رئال‌مادرید سرمربی بر اساس تکفرات و نیازهایش می‌گوید این ۵ بازیکن را جذب کنید و باشگاه نیز برای ترمیم نقاط ضعف تیم اقدام به خرید می‌کند. امیدوارم بازیکنانی که جذب تیم شده‌اند بتوانند گره‌ای از کار سرمربی فصل آینده بگشایند.

فصل آینده استقلال را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
سعادتمند باید برای کار کردن در تیم بزرگی، چون استقلال مشاوران بزرگی نیز در اختیار داشته باشد و بداند استقلال جایی برای دخالت‌های سیاسی و مطرح شدن سرمایه‌داران نیست. در استقلال باید تصمیم قاطع گرفت و پای تصمیمات درست ایستاد. من در مجموع با توجه به بزرگی نام استقلال به آینده تیم خوشبین هستم و امیدوارم امسال هواداران فصلی متفاوت همراه با موفقیت پسران آبی را شاهد باشند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: