تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹
دو منبع دیپلمات فرانسوی اعلام کردند که فرانسه فشارهایش بر سیاستمداران لبنانی برای تشکیل دولتی جدید در چارچوب زمانی معقول برای نجات لبنان از بحران عمیقی که در آن دست و پا می‌زند وارد می‌کند.
هشدار فرانسه به لبنان
رویداد۲۴ وزارت خارجه فرانسه بار دیگر به جریان‌ها و احزاب سیاسی لبنان هشدار داد که در صورت عدم تشکیل فوری دولت، این کشور با خطر فروپاشی روبرو است.

به نقل از الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: در این لحظه حساس از تاریخ لبنان، احزاب سیاسی یک گزینه دارند و باید بین فروپاشی لبنان و حفظ آن انتخاب کنند. آن‌ها مسئولیت سنگینی در قبال لبنان بر دوش دارند.

دو منبع دیپلمات فرانسوی هم اعلام کردند که فرانسه فشارهایش بر سیاستمداران لبنانی برای تشکیل دولتی جدید در چارچوب زمانی معقول برای نجات این کشور از بحران عمیقی که در آن دست و پا می‌زند وارد می‌کند.

این دو مسئول، اما گفتند که فرانسه موعد نهایی جدیدی را برای تشکیل دولت لبنان پس از پایان مهلت قبلی در اوسط سپتامبر مشخص نکرده است.

بیشتر بخوانید: اعمال فشار ماکرون برای تشکیل دولت جدید لبنان
میشل عون، رئیس جمهور لبنان به رهبران و احزاب سیاسی و فراکسیون‌ها هشدار داده که کشور در صورت عدم تشکیل دولت جدید برای خروج از بدترین بحران تاریخ لبنان از زمان جنگ داخلی آن، به سمت جهنم کشانده خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت که فرانسه از این که مسئولان لبنانی به تعهداتشان در ابتدای سپتامبر عمل نکردند ناراحت است و از آن‌ها میخواهد برای تشکیل دولت به نخست وزیری مصطفی ادیب توافق کنند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، لبنان ، مکرون
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: