تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت‌های ویژه، از ویروس کووید ۱۹ به عنوان یک ویروس وحشی نام برد که رفقای خودش را وارد میدان جنگ می کند.

اخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران

رویداد۲۴ مجتبی مجتهدزاده، گفت: در علم مراقبت های ویژه یک مبحث داریم تحت عنوان فلج سیستم ایمنی که بسیاری از افراد بالای ۶۵ سال را درگیر می کند.

وی افزود: این قبیل افراد که تا قبل از رسیدن به ۶۵ سالگی نسبت به برخی عفونت ها و ویروس ها هیچ واکنش و عکس العملی نداشتند، حالا با یک عفونت ساده مجاری ادراری، درگیر بیماری می شوند.

مجتهدزاده ادامه داد: اصولا این افراد از یک سیستم ایمنی متعارف برخوردار نیستند و شرایط ایمونولوژیک بسیار متزلزل دارند.

فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان سینا، تاکید کرد: این گونه افراد در مقابل هر ویروسی می توانند آسیب پذیر باشند و با توجه به ماهیت خطرناک و مرگ آور ویروس کووید ۱۹، قطعا در صورت درگیر شدن با این ویروس، دچار عارضه های ناگواری می شوند.

وی با اشاره به سرعت عمل و قدرت سرایت ویروس کووید ۱۹، اظهار داشت: این ویروس ماهیت پیچیده ای دارد که می تواند علاوه بر سیستم تنفسی فرد، سیستم های دیگر را نیز درگیر کند.


بیشتر بخوانید: عبور رنگ وضعیت کرونایی کشور از قرمز/ در بیمارستان‌های تهران چه خبر است؟


مجتهدزاده افزود: هر بیمار به تناسب وضعیت ژنتیکی خودش، پاسخ متفاوتی به بیماری کرونا می دهد و این گونه نیست که انتظار داشته باشیم همه افراد مبتلا با یک علامت به بیمارستان بیایند.

فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت‌های ویژه، تاکید کرد: سرعت عمل ویروس مستقیما با موقعیت ایمونولوژیک هر فرد متفاوت است.

وی به بروز مشکلات گوارشی، تنفسی، ریوی، درگیری های پانکرانس و...، بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ اشاره کرد و گفت: این ویروس به صورت خیلی وحشی ظاهر می شود و جالب اینکه رفقای خودش را هم وارد میدان می کند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: