تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت می‌گوید: جامعه روحانیت مبارز جلسات انتخاباتی با چهره‌های اصولگرا تشکیل داده و این نشست‌ها تداوم خواهد داشت.

انتخابات 1400

رویداد۲۴ در جریان برگزاری انتخابات مجلس یازدهم بود که حرف و حدیث‌ها پیرامون حضور کمرنگ جامعه روحانیت مبارز در نشست‌ها و تصمیم‌گیری‌های شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب بیش از هر زمان دیگر بالا گرفته بود.

بعضی‌ها معتقد بودند اعضای جامعه روحانیت مبارز خودشان از کنشگری در عرصه انتخابات کنار کشیدند و برخی می‌گفتند بعضی چهره‌های تندرو فضایی ایجاد کردند تا جامعه روحانیت کنار گذاشته شود. از آن زمان و در این چند ماه ادامه راه جامعه روحانیت مورد پرسش و بحث بود تا اینکه در واپسین روز‌های شهریورماه خبری مبنی بر تغییراتی در این مجموعه و برگزاری نخستین جلسه شورای مرکزی آن‌ها با ساختار جدید اعلام شد.

کار از دست شورای ائتلاف خارج می‌شود؟

مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز نیز در سخنانی تاکید کرد که جامعه روحانیت هدفش حاشیه‌نشینی نیست، اما ما پدرسالار نیستیم و قصد آقابالاسر بودن هم نداریم.

او اعلام کرد: ما آمدیم تا همه را دعوت کنیم، جلساتی را نیز برگزار کردیم که بر اساس آرمان‌ها و اهداف ملی گرد هم جمع شویم و کمک کنیم.

به گفته پورمحمدی، شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب مثل جمنا مجموعه‌ای بود که حرکات مثبتی داشت، اما این مجموعه نیز نیازمند بازسازی و کمال است که این را نیز صریح به آن‌ها اعلام شده است.

حرکت انتخاباتی تشکل‌های اصولگرا در کنار جامعه روحانیت

حال حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به نحوه بروز و ظهور جامعه روحانیت مبارز در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و برنامه ریزی اصولگرایان، اظهار کرد: من نمی‌توانم از طرف مجموعه اصولگرایان اظهار نظر کنم، اما اکنون تشکل‌ها و شخصیت‌های اصولگرا همراه با جامعه روحانیت مبارز حرکتی را آغاز کردند و در حال فراهم کردن مقدمات فعالیت‌های انتخاباتی هستند.

وی گفت: تشکیلات انتخاباتی در حال ساماندهی است، اما اکنون بیش از این اقدامی انجام نشده است.


بیشتر بخوانید: ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰؛ یک گزینه قطعی شد


به دنبال کاندیدای واحد هستیم

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه این مجموعه، جلساتی با چهره‌های اصولگرا تشکیل داده است که تداوم هم دارد، افزود: بحث‌ها در این باره است که با چه سازوکار برای حضور در انتخابات به جمع بندی برسیم و هنوز تصمیم گیری نشده است.

مصباحی مقدم در پاسخ به این پرسش که این جلسات و تصمیم گیری‌ها وحدت ساز خواهد بود یا خیر؟، تصریح کرد: ما امیداوریم؛ انشاالله به کاندیدای واحد برسیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: