تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس:
نماینده ادوار مجلس با اشاره به شعار‌های اقتصادی نمایندگان دوره یازدهم در زمان انتخابات، یادآور شد: عده‌ای آگاهانه گفتند «می‌خواهیم مشکل اقتصاد کشور را حل کنیم» در حالیکه می‌دانستند مشکل اقتصاد کشور به این راحتی قابل حل نیست و سردادن چنین شعار‌هایی عاری از حقیقت است.
محمدضا خباز
رویداد۲۴ هفته‌ای نیست که مجلس دچار حاشیه جنجالی خودساخته نشود. محمدرضا خباز، در ارزیابی عملکرد مجلس و حاشیه‌های منتسب به آن گفت: انقلابی بودن به شعار نیست بلکه به عمل است. انقلابی واقعی کسی است که از بودجه عمومی کمترین بهره را بگیرد، ولی بیشترین فایده را به جامعه برساند.

وی افزود: وقتی شنیدم که سر «دنا پلاس» عده‌ای در مجلس بحث و دعوا دارند بسیار متأسف شدم که چرا آن‌ها نام انقلاب را این طوری دارند بازیچه و ملعبه دست خودشان کرده‌اند. اتفاقا نمایندگان همه باید می‌گفتند «ما می‌خواهیم همه پراید سوار شویم» حالا پراید نه یک درجه بالاتر می‌گفتند «پژو می‌خواهیم سوار شویم»، چون ادعای انقلابی می‌کنند. شاید بگویند مگر نمایندگان ادوار قبلی چه کار می‌کردند؟ نمایندگان قبلی ادعایی مثل ادعای شما نداشتند.

این فعال اصلاح طلبان با بیان اینکه نمایندگان دوره یازدهم مجلس ادعای انقلابی گری دارند، اظهار کرد: انقلابی گری یعنی مثل طبقه ضعیف و پایین جامعه زندگی کردن. وقتی گفتند «۲۰۰ میلیون تومان ودیعه اجاره مسکن به هر نماینده می‌دهند» برخی نمایندگان گفتند «با ۲۰۰ میلیون تومان خانه نمی‌شود در تهران اجاره کرد»، اما نماینده انقلابی می‌توانست با آن پول در محله‌های پایین شهر که ضعفا و مستضعفان زندگی کنند، خانه بگیرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس یازدهم یا باید روش خودشان را اصلاح کنند یا باید نام انقلابی را از روی عنوان خود بردارند، چون ادامه این رویه نام مقدس «انقلاب» را در ذهن جامعه خدشه دارد می‌کند.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به شعار‌های اقتصادی نمایندگان دوره یازدهم در زمان انتخابات، یادآور شد: عده‌ای آگاهانه گفتند «می خواهیم مشکل اقتصاد کشور را حل کنیم» در حالیکه می‌دانستند مشکل اقتصاد کشور به این راحتی قابل حل نیست و سردادن چنین شعار‌هایی عاری از حقیقت است. البته عده‌ای نیز این شعار دیدند و ناآگاهانه تکرار کردند.

وی افزود: اگر همه امروز دست به دست هم دهند و نفت به میزان آنچه در اوپیک سهمیه داریم با قیمت بالا بفروشیم، ۱۵ سال دیگر طول خواهد کشید که به اقتصاد سال ۹۳ برسیم بنابراین اقتصاد کشور ما بیمار است و جز سرمایه گذاری راه برون رفت دیگری از وضعیت رکود-تورمی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: رانت‌های مجلس انقلابی؛ از دنا پلاس تا محموله اختصاصی واکسن (فیلم)
خباز با اشاره به سه راهکار سرمایه گذاری در اقتصادی ایران تأکید کرد: نخست مجلس یازدهم باید تدبیری بیاندیشد که واحد‌های تعطیل دوباره فعال شوند این وضعیت اشتغال به وجود می‌آورد و اشتغال موجب رونق اقتصادی می‌شود.

ثانیا آنقدر باید فضای سیاسی و اقتصادی را آرام کنند تا سرمایه گذار احساس آرامش کند. هر روز شاهد هستیم عده‌ای از سرمایه گذاران ما سرمایه خود را بر می‌دارند از کشور فرار می‌کنند. ثالثا مجلس با حل مشکل تحریم بستری فراهم آورد که سرمایه گذاران خارجی به ایران بیایند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: آیا مجلس یازدهم چنین جربزه و توانی دارد، اگر ندارند آن نمایندگانی که آگاهانه به مردم قول حل مشکلات اقتصادی را دادند، خلف وعده کردند. حل مشکلات اقتصادی باید ریشه‌ای دنبال شود وگرنه بیان هر حرفی در این حوزه شعار است و فقط به منظور گرفتن رأی از مردم بیان شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: