تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه در تازه‌ترین آمارهایش گفته است بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیش از دوازده هزار دانش‌آموز مددجوی کرمانشاهی که هفت هزار نفرآنان تحت پوشش کمیته امداد امام خمنی هستند به شبکه شاد دسترسی ندارند.

شبکه شاد

رویداد۲۴  کامیار جمشیدی، معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه با اشاره به شادی که دوازده هزار کودک مدد جوی کرمانشاهی از آن بی بهره اندوضعیت موجود کرونا در استان گفت: در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اعلام شد که دوازده هزار دانش آموز کرمانشاهی نتوانسته اند به شبکه اینترنتی شاد دسترسی پیدا کنند

جمشیدی با اشاره به اینکه با دستور استاندار کرمانشاه تعداد کودکان تحت پوشش نهاد‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی احصاء شد گفت: هفت هزار دانش آموز محروم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بودند و بیش از هزار و ششصد دانش آموز نیز مدد جوی سازمان بهزیتی اعلام شده و متاسفانه بقیه آمار این دانش آموزان تحت پوشش هیج نهادی نیستند.

او با اشاره به اینکه برای تهیه تبلت‌های آموزشی نیازمند بودجه کافی هستیم گفت: استاندار کرمانشاه قول تهیه ۳۵۰۰ تبلت را داده اند و برای ۳۵۰۰ دستگاه باقی مانده ما هم رایزنی‌ها را آغاز کرده ایم، ولی تا کنون هیچ تبلتی به استان وارد نشده است.


بیشتر بخوانید: اینترنت شاد بالاخره رایگان است یا خیر؟


جمشیدی به آخرین آمار برگزاری شور عاطفه‌ها در استان نیز اشاره کرد و گفت: در ۱۰ روز ابتدایی بیش از پنج میلیارد و ۳۲۹ میلیون تومان به دانش‌آموزان نیازمند استان توسط خیران نیک‌اندیش اهداء شد که امید واریم بتوانیم با جمع آوری مبالغی دیگر کمبود این وسیله‌ها را برای دانش آموزان جبران کنیم

وی افزود: شور عاطفه‌ها امسال از ۲۲ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد و امسال این مراسم با توجه به شیوع بیماری کرونا با هدف تأمین وسایل آموزش غیرحضوری برای دانش‌آموزان نیازمند برگزار می‌شود که امیدواریم در این مراسم مذهبی خیران کمک‌های خود را به شیوه نقدی به‌منظور تأمین نیاز آموزش غیرحضوری اهداء کنند.

جمشیدی تصریح کرد: در استان کرمانشاه بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز و دو هزار دانشجو تحت حمایت این نهاد قرار دارد و طبق آماری که انجام شده بیش از هفت هزار دانش‌آموز مددجو در استان به شبکه شاد دسترسی ندارند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه تصریح کرد: امیدوارم با مشارکت خیران در شور عاطفه‌ها برای این دانش‌آموزان تبلت یا گوشی تلفن همراه خریداری و آنان مانند سایر دانش‌آموزان به شبکه آموزشی شاد دسترسی پیدا کنند.

وی به ایجاد مرکز نیکوکاری «مداد رنگی» در استان اشاره کرد و گفت: این مرکز برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند به زودی در دانشگاه سماء شهر کرمانشاه آغاز به کار می‌کند و امیدواریم خیران با پیوستن به این طرح مشارکتی یاری‌رسان دانش‌آموزان بی‌بضاعت باشند.


منبع: خبرگزاری صداوسیما

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: