تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۱۱ مهر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
فعال سیاسی اصولگرا خبر داد:
فعال سیاسی اصولگرا گفت: پایداری‌ها با آقایان رئیسی، سعید جلیلی، نیکزاد و پرویز فتاح صحبت انتخاباتی داشته، اما نباید رایزنی‌های پایداری را به حساب شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گذاشت.

انتخابات 1400

رویداد۲۴ فعال سیاسی اصولگرا گفت: پایداری‌ها با آقایان رئیسی، سعید جلیلی، نیکزاد و پرویز فتاح صحبت انتخاباتی داشته، اما نباید رایزنی‌های پایداری را به حساب شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گذاشت.

کمتر از ۹ ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، اصولگرایان خیلی شور و اشتیاق دارند که هر چه زودتر موعد ثبت‌نام نامزد‌ها فرا برسد. گرچه قرائن و شواهد حکایت از آن می‌کند که خیلی از چهره‌های اصولگرا در حال گرم کردن خود برای نامزدی در رقابت سیاسی پیش رو هستند، اما سیدحسین نقوی حسینی فعال سیاسی اصولگرا اعلام کرد «شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب نامزد نهایی خود را انتخاب کرده و حتی دو نفر را هم روی صندلی ذخیره‌ها نشانده تا با تدابیر کامل به صحنه انتخابات بیاید». در همین رابطه با حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه و از فعالان سیاسی آگاه به اخبار شورای ائتلاف گفتگو کردیم.

حمیدرضا ترقی در واکنش به مشخص شدن نام آقایان رئیسی، جلیلی و قالیباف به عنوان سه گزینه نخست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: شورای ائتلاف درباره این مسئله نه جلسه‌ای داشته و نه بحثی کرده است.

وی درباره قطعی شدن نامزدی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به هیچ وجه چنین چیزی نیست و حتی می‌توانم بگویم که عکس آن صحبت دارد. البته پایداری‌ها دنبال این مسئله بودند، با آقای رئیسی صحبت کردند و درخواست دادند، اما تا به حال پاسخ مثبتی نشنیده اند بنابراین این‌ها بحث و صحبت‌های داخل جبهه پایداری است که مطرح می‌شود، اما داخل شورای ائتلاف تا به حال چنین بحثی نشده است.


بیشتر بخوانید: مهره اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟


فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه علاوه بر آقای رئیسی، جبهه پایداری با سعید جلیلی، نیکزاد و پرویز فتاح نیز صحبت انتخاباتی داشته، تأکید کرد: از آنجا که جلسات رسمی شورای ائتلاف هنوز شروع نشده، تشکل‌ها سیاسی هر کدام دنبال شخصیت‌های موردنظرشان هستند که در نهایت آن‌ها را به شورای ائتلاف پیشنهاد دهند.

وی افزود: امروز برخی تشکل‌ها دنبال آقای ضرغامی، بعضی دنبال آقای قالیباف و عده‌ای دنبال آقای لاریجانی هستند، در واقع هر تشکلی بنا به مشی سیاسی خود چهره‌ای را مدنظر دارد و با آن شخصیت وارد مذاکره می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره استجازه علی لاریجانی و تصمیم قطعی او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: این بحث همه دروغ است و هیچ ارتباطی با رهبری ندارد. منسوب کردن این بحث‌ها به رهبری مثل سال ۵۸ است که فلانی رفت پیش امام و آمد بیرون گفت «من همین الان می‌خواهم نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوم». در واقع او طوری نشان داد که گویی امام با نامزدی‌اش در انتخابات موافقت کرده است بنابراین این بحث‌ها هیچ مستند نیست و هیچ سندیتی ندارد.

وی با اشاره به نام تشکل‌هایی که دنبال نامزدی علی لاریجانی در انتخابات هستند، افزود: نشنیدم که جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره این موضوع جلسه داشته باشد، ولی بحث‌هایی در کارگزاران مطرح شده و همچنین بحث‌هایی را هم بعضی افراد در جامعه روحانیت مبارز مطرح کردند.

ترقی درباره محمدباقر قالیباف، عزت الله ضرغامی و پرویز فتاح یادآور شد: جمعیت پیشرفت و عدالت نیز دنبال کاندیداتوری آقای قالیباف است. ضرغامی جزء ایثارگران است، اما فعلا خودش در صحنه فعالیت می‌کند. آقای فتاح نیز اخیرا خودش تأکید کرد «حضورم در انتخابات منتفی است». همان طور که عرض کردم پایداری‌ها دنبال او نیز رفته بودند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره تصمیم این حزب برای معرفی نامزد حزبی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: هنوز جمع‌بندی نداریم که نامزد مستقل داشته باشیم، البته دبیرکل تا چند روز آینده سیاست انتخاباتی موتلفه را برای سال ۱۴۰۰ اعلام می‌کند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
0
0
اگر آیت الله ریسی کاندید ریاست جمهوری شود بدون نیاز به جلیلی و غیره با رای مطلق ریس جمهور خواهد شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: