تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
بر اساس نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز/سی‌ینا کالج، جو بایدن نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها بعد از مناظره جنجالی سه‌شنبه گذشته با دونالد ترامپ، با اختلاف قابل توجهی از این رقیب انتخاباتی جمهوری‌خواه خود در میان رای‌دهندگان ایالت‌های پنسیلوانیا و فلوریدا پیش است.
انتخبات آمریکا
رویداد۲۴ به نقل از پایگاه خبری هیل، این مطالعه دریافت که جو بایدن در پنسیلوانیا به میزان هفت درصد بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برتری داشته و در مجموع ۴۹ درصد رای در میان پاسخگویان این ایالت در برابر ۴۲ درصدی که ترامپ کسب کرده، دارد. همچنین طبق این نظرسنجی بایدن در فلوریدا هم با یک برتری کمی کوچکتر از ترامپ جلوتر بوده و رای وی در این ایالت در مقایسه با رای ترامپ ۴۷ درصد به ۴۲ درصد است.

پرسش‌های مربوط به این نظرسنجی چهارشنبه گذشته و قبل از اعلام این که دونالد ترامپ و همسرش ملانیا تست ابتلایشان به کروناویروس جدید مثبت بوده، مطرح شده بود.

به نوشته نیویورک تایمز، بعد از اعلام خبر ابتلای ترامپ به کرونا تغییر ناچیزی به نفع بایدن در طی مصاحبه‌های مربوط به این نظرسنجی در روز جمعه وجود داشته است.

رقابت بین ترامپ و بایدن در این دو ایالت به اصطلاح "میدان مبارزه" که دارای نقشی مهم در جابجایی آرا به نفع نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری هستند، قبل از مناظره روز سه‌شنبه بسیار نزدیک بود در حالی که ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ در این دو ایالت با برتری کمی پیروز شد. با این حال یک نظرسنجی ای. بی. سی/واشنگتن پست که سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که بایدن در پنسیلوانیا برتری ۹ درصدی بر ترامپ دارد.

بیشتر بخوانید: انتخابات آمریکا؛ اگر حال ترامپ وخیم شود چه خواهد شد؟
در نظرسنجی نیویورک تایمز/سی‌ینا کالج در عین حال مشخص شد که تنها ۲۱ درصد از رای‌دهندگان احتمالی در این دو ایالت محل رقابت گفتند از نظر آن‌ها ترامپ پیروز مناظره سه‌شنبه گذشته با بایدن بوده و ۶۵ درصد نیز به رفتار ترامپ در آن شب انتقاد کردند. ۴۸ درصد دیگر هم گفتند که بعد از این مناظره "کمتر از ترامپ حمایت می‌کنند. "

بسیاری از دموکرات‌ها و دیگران از رفتار ترامپ در طول مناظره سه‌شنبه شب که در طی آن وی بار‌ها وسط حرف‌های بایدن و مجری برنامه کریس والاس می‌پرید، انتقاد کردند. کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری آمریکا از آن زمان به بعد اعلام کرده که اعمال یک سری تغییرات در فرمت‌های مربوط به مناظره‌های آینده را در نظر دارد "تا از انجام یک بحث منظم‌تر درباره مسائل اطمینان حاصل شود. "

یک نظرسنجی هیل/هریس ایکس که بعد از مناظره ریاست جمهوری هفته گذشته و قبل از اعلام خبر ابتلای ترامپ و همسرش به کرونا انجام شد، نشان داد که بایدن به طور سراسری هفت درصد از ترامپ جلوتر است که نسبت به نظرسنجی قبلی این سری در بازه ۱۹-۲۱ سپتامبر دو درصد افزایش نشان داده است.

نظرسنجی نیویورک تایمز/سی‌ینا کالج از ایالت‌های پنسیلوانیا و فلوریدا از طریق تلفنی و در بازه ۳۰ سپتامبر تا دوم اکتبر انجام شده است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: