تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
احمد مازنی نماینده سابق مجلس با اشاره به دوران دولت اصلاحات یادآور شد: «از ویژگی‌های کار آقای خاتمی در دولت اصلاحات این بود که با مردم با زبانی ساده سخن می‌گفت و مشکلات را بیان می‌کرد. یک بار را به خاطر دارم که در سخنرانی خطاب به مردم گفت به جدم قسم بیش از این از دولت کاری برنمی‌آید.»
ریاست جمهوری خاتمی
رویداد۲۴ احمد مازنی، نماینده سابق مجلس، در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح‌طلبان مسئول وضع فعلی کشور هستند یا عوامل دیگری هم در شکل‌گیری این اوضاع تأثیرگذار است، گفت: «فکر می‌کنم در شرایطی که مردم گرفتار مشکلات معیشتی، تحریم و کرونا هستند، اینکه جناح‌های سیاسی بخواهند مشکلات را به یکدیگر حواله دهند زیبنده نیست و صرفا به ضرر یک جناح نخواهد بود؛ چرا‌که مردم حاکمیت را یکپارچه می‌بینند، هرچند گاهی به یک جریان اقبال نشان می‌دهند و گاهی به جریان مقابلش یا گاهی نیز مانند سال گذشته چندان میلی به صندوق رأی نشان نمی‌دهند».

وی افزود: «بیان چنین حرف‌هایی بیشتر نمک‌پاشیدن بر زخم مردم است تا مرهم‌گذاشتن بر آن. هر جریانی باید به سهم خود از مردم عذرخواهی کند؛ چراکه این وضعیت شایسته و زیبنده مردم نیست».

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه تنها عذرخواهی برای مردم کافی نیست، تصریح کرد: «هم جناح اصلاح‌طلب و هم جناح اصولگرا باید به اندازه سهم خود در ایجاد وضعیت فعلی عذرخواهی کنند. دولت مستقر و دولت پیش از آن هم باید به سهم خود پوزش بطلبد، اما در کنار عذرخواهی باید برنامه هم داشته باشند تا وضعیت را از حالت فعلی خارج کنند».

مازنی ادامه داد: «یا باید در کنار عذرخواهی به گوش مردم برسد که بیش از این از دست دولت برنمی‌آمده یا باید ضمن پوزش‌طلبی برنامه‌ای برای برون‌رفت نیز ارائه شود».

بیشتر بخوانید: ایده «رئیس‌جمهور-معاون اول» قطعا درانتخابات ۱۴۰۰ اجرا نمی‌شود/ برای نامزد اصلاح‌طلب شرط نمی‌گذاریم
این نماینده سابق مجلس یادآور شد: «از ویژگی‌های کار آقای خاتمی در دولت اصلاحات این بود که با مردم با زبانی ساده سخن می‌گفت و مشکلات را بیان می‌کرد. یک بار را به خاطر دارم که در سخنرانی خطاب به مردم گفت به جدم قسم بیش از این از دولت کاری برنمی‌آید. وقتی مردم چنین صداقتی را می‌دیدند، راحت‌تر با مشکلات کنار می‌آمدند و آن‌ها را تحمل می‌کردند».

مازنی در پایان گفت: «اگر هر نهاد و جناحی به سهم خود پذیرای اشتباهات و قصور خود باشد و برای بهبود وضعیت راه‌حلی ارائه کند و به دنبال استفاده سیاسی از اوضاع فعلی نباشد، قطعا زودتر و بهتر می‌توان مشکلات مردم را رفع کرد».
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
آذربایجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
0
1
دلیل تنگی معیشتی ایرانیان بیشتر از انکه تقصیر اصلاح طلبها باشه تقصیر تندروهاست که بعد از امضای برجام بجای رسیدگی به وضع داخلی سریعا موشک پرانی و نمایش قدرت کردند و به گروههای تحت امرشون پول و اسلحه بیشتری دادند و مداخلات فرامرزی رو افزایش دادند و به نوعی بهانه و گزک دست امثل ترامپ دادند تا دولت اوبامای منطقی تر رو مورد نکوهش قرار دهند و نتیجه این ندانم کاریها شد انتخاب ترامپ و چیزی که امروز میبینید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: