تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
فوق تخصص بیماری‌های غدد درون ریز کودکان گفت: علائم دیابت در کودکان و بزرگسالان فرقی ندارد و یکی است؛ چیزی که در دیابت بسیار مهم است لاغر شدن به همراه پُرنوشی، پُر ادراری و پرخوری است.

دیابت در کودکانرویداد۲۴ مریم رزاقی آذر، فوق تخصص بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم کودکان درباره «علائم دیابت نوع ۲ در کودکان»، گفت: علائم دیابت در کودکان و بزرگسالان فرقی ندارد و یکی است؛ چیزی که در دیابت بسیار مهم است لاغر شدن به همراه پُرنوشی، پُر ادراری و پرخوری است.

وی افزود: در دیابت نوع ۲ که معمولا با پرخوری همراه است، افراد وزن کم می‌کنند.
این فوق تخصص بیماری‌های غدد درون ریز کودکان با اشاره به اینکه دیابت نوع ۲ در کودکان کمتر است، گفت: ابتلاء به این نوع دیابت زمانبر است؛ به همین دلیل بیشتر در افراد بالای ۴۰ سال ظاهر می‌شود.

رزاقی آذر در خصوص کنترل دیابت در کودکان،تصریح کرد: چاقی با فشارخون و چربی خون بالا و دیابت نوع ۲ توأم می‌شود؛ چاقی مادر همه بیماریهاست و باید از کودکی وزن فرزندان کنترل شود تا دچار چاقی نشوند.


بیشتر بخوانید: عسل؛ ماده‌ای شفابخش برای انواع بیماری‌ها


وی برای پیشگیری از ابتلای کودکان به دیابت، افزود: وزن و قد کودک باید طبق استاندارد منحنی رشد و وزن باشد تا وی دچار چاقی نشود؛ به این نکته هم باید توجه کنیم که در خوردن خوراکی‌‌های شیرین و شیرینی جات زیاده روی نکنیم؛چراکه باعث ولع بیشتر و به تبع آن چاقی می‌شود.خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: