تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹
اعتراض‌ها به نتایج انتخابات روز یکشنبه در کشور قرقیزستان به کاخ ریاست جمهوری این کشور نیز کشیده شد.

اعتراضات در قرقیزستان

رویداد۲۴ به نقل از راشاتودی، گروهی از معترضان به نتایج انتخابات در قرقیزستان روز دوشنبه به کاخ ریاست جمهوری در شهر بیشکک، پایتخت قرقیزستان یورش بردند. این معترضان دولت قرقیزستان را به خرید آرا و فساد در انتخابات پارلمانی روز گذشته متهم می‌کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک قرقیزستان رأس ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی با انتشار تصاویری تأیید کرد که معترضان کاخ ریاست جمهوری قرقیزستان را تسخیر کرده اند.

گفتنی است که یورش به کاخ ریاست جمهوری قرقیزستان در ادامه تظاهرات روز دوشنبه در پایتخت و سایر شهرهای این کشور صورت گرفت. فعالان اپوزیسیون قرقیزستان ادعا می‌کنند که آرای انتخابات پارلمانی روز یکشنبه «به سرقت رفته است» و دولت را به خرید آرا و ارعاب متهم می‌کنند.

پیش از این، حزب «بیریمدیک» (اتحاد) قرقیزستان که در انتخابات روز یکشنبه اکثریت آرا (۲۴.۹ درصد) را کسب کرد، اعلام نمود که در صورت دریافت چراغ سبز دولت، برای شرکت در انتخابات جدید پارلمانی آماده است.

گفتنی است که تنها ۴ حزب از ۱۶ حزب فعال در قرقیزستان- که سه تای آنها از احزاب طرفدار دولت هستند- توانستند با عبور از آستانه ۷ درصدی به انتخابات پارلمانی راه یابند. ۱۲ حزب باقیمانده که از شرکت در انتخابات پارلمانی بازمانده اند، نتایج این انتخابات را رد کرده و از مردم خواستند تا در اعتراض به نتایج این انتخابات به خیابان‌ها بیایند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: