تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۷ مهر ۱۳۹۹
ستاد مقابله با کرونا:
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از برنامه‌ریزی برای یک طرح مشترک مداخله‌ای با کشور ژاپن در حوزه مقابله با بیماری کرونا در تهران خبر داد.

زمان تولید واکسن کرونا

رویداد۲۴ دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دیداری که اخیرا با سفیر کشور ژاپن صورت گرفت، اظهار کرد: در دیدار با سفیر کشور ژاپن و دکتر هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران تجارب کشور ژاپن در زمینه مقابله با بیماری کرونا در ابعاد پیشگیری، تشخیص و درمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های کشور ژاپن برای انجام طرح مداخله‌ای پژوهشی در بحث مقابله با بیماری کووید-۱۹ با هدف کاهش میزان انتقال این بیماری به خصوص در مناطق با وضعیت اقتصادی متفاوت نیز در دستور کار قرار گرفت.


بیشتر بخوانید: زمان پایان ویروس کرونا پیش‌بینی شد


زالی از بررسی وضعیت پروتکل‌های اعمالی در کشور ژاپن و تجاربی که می‌تواند به طور مشترک مورد استفاده قرار گیرد خبر داد و برای به اشتراک گذاشتن همه تجارب علمی و مدیریتی بین دو طرف اعلام آمادگی کرد.

همچنین به گفته وی، بنا شد سفیر ژاپن در صورت وجود یک طرح مشخص مداخله‌ای با محوریت مقابله با این ویروس همه‌گیر در استان تهران، تحت نظر ستاد فرماندهی مدیریت بیماری در پایتخت به منظور تامین منابع مورد لزوم با دولت مرکزی مکاتبات لازم را به عمل آورد.

وی تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مدیریت ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، پس از انجام اقدامات کارشناسی و مشورت با دفتر سازمان بهداشت جهانی مستقر در کشور، طرحی را به عنوان پیش‌نویس به کشور ژاپن منتقل خواهد کرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: