اعتراضات علیه ترامپ در واشنگتن | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹
هزاران آمریکایی در اعتراض به انتخاب ایمی برت بجای روث گینزبرگ قاضی لیبرال در واشنگتن به خیابان‌ها ریختند.

اعتراضات علیه ترامپ در واشنگتن

رویداد ۲۴ هزاران نفر در اعتراضات علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا و دفاع از حقوق زنان در ایالات متحده شرکت کردند. به قول برگزار کنندگان این تظاهرات، در تمام ایالات این کشور راهپیمایی‌های برگزار شده بود.

در واشنگتن و سایر شهر‌های ایالات متحده امریکا، به ویژه زنان در اعتراض به احتمال انتخاب مجدد ترامپ و ایمی بارت نامزدی را که ترامپ برای دیوان عالی معرفی کرده است، تجمع کردند. در پایتخت این کشور، شرکت کنندگان راهپیمایی اعتراضی خود را در نزدیکی کاخ سفید آغاز کردند. به قول برگزارکنندگان، در همه ایالت‌ها راهپیمایی‌های برگزار شد. گفته شده است که بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر در تقریباً ۴۳۰ گردهمایی و تظاهرات در سراسر کشور شرکت کرده بودند. این اعتراضات با الهام از اولین راهپیمایی زنان پس از مراسم تحلیف ترامپ در سال ۲۰۱۷ صورت گرفته است.

در آن زمان، بیش از سه میلیون نفر در اعتراضات شرکت کرده بودند. با این حال، این بار به دلیل شیوع ویروس کرونا تعداد کمتری از افراد در اعتراضات علیه ترامپ شرکت کرده بودند.

ترامپ می‌خواهد قبل از انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۳ نوامبر، ایمی بارت را که از محافظه کاران است، جانشین روث بیدر گینزبرگ قاضی لیبرال دیوان عالی سازد. در نیویارک حدود ۳۰۰ نفر در یکی از پنج تظاهرات در این شهر در میدان واشنگتن جمع شدند. ایوون شاکلتون ۴۷ ساله از البانیا گفت: «واقعاً حضور در اینجا و تشویق مردم برای رأی دادن علیه ترامپ و سیاست‌های زن ستیزانه وی بسیار مهم است.»

حدود ۳۰۰ معترض نیز در بروکلین، زادگاه گینزبرگ، دور هم آمده بودند. یکی از معترضان تابلویی را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود "روت ما را فرستاده است". شرکت کنندگانی که به دلیل بیماری همه گیر کرونا نمی‌خواستند در اعتراضات شخصا شرکت کنند، می‌توانستند در ارسال پیام‌های که مردم را برای رای دادن تشویق می‌کند، سهم بگیرند. در تصاویر روز عکس‌های این اعتراضات علیه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را ببینید.

منبع: Reuters

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: