تاریخ انتشار: ۰۴:۲۱ - ۰۴ آبان ۱۳۹۹
روح الله جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور در یادداشتی که ایسنا منتشر کرده، نوشت: رهبر معظم انقلاب بار دیگر هتک حرمت و توهین به مسئولان اجرایی از جمله رئیس جمهور را حرام و دارای حرمت شرعی دانستند.

مجلس

رویداد۲۴ در واقع رهبر انقلاب برای دومین بار است که در طول عمر پنج ماهه مجلس یازدهم خطاب به برخی مواضع شاخص این دوره از مجلس نهیب و عتاب حرمت شرعی را بیان می‌کنند.

بیانات رهبری آن چنان واضح و شفاف است که نیازی به تفسیر و تاویل و برداشت‌های مختلف ندارد و ایشان به عنوان رهبری نظام از علت واقعی خصومت نظام سلطه با ایران و مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بی سابقه به خوبی اشراف دارند و با توصیف شرایط فعلی کشور به جنگ اقتصادی، فرماندهان و خط مقدم این جنگ نامتقارن و نابرابر را سیستم اجرایی کشور می‌دانند که تضعیف خط مقدم مقاومت حداکثری در برابر زورگویی و زیاده خواهی آمریکا و رژیم صهیونیستی اقدامی انقلابی و منطبق بر منافع ملی نیست.
بیشتر بخوانید: واکنش ذوالنوری به تذکر رهبری
دولت و مجموعه اجرایی کشور بدون نقص و اشکال در برخی تصمیمات و موارد اجرایی نیستند، اما نقد منصفانه مورد نظر مقام معظم رهبری که نقدی انقلابی و جهادی است به معنای مچ گیری و توهین و اهانت و تضعیف دولت و مسئولان اجرایی و ناامید و مایوس کردن مردم نیست. نقدی را می‌توان توام با عقلانیت و منطق انقلابی و اسلامی دانست که ضمن آشنایی کامل از علل واقعی و حقیقی کاستی‌ها و معضلات و مشکلات به ارائه راه حل‌های قابل اجرا و کاربردی با توجه به محدودیت‌ها و به منظور برون رفت از مشکلات جامعه بپردازد.

مجلس یازدهم از آن جهت در عمر کوتاه مدت فعلی خود دو کارت زرد از رهبر انقلاب دریافت نمود که طبق قانون اساسی مرجع اصلی و در راس امور برای ارائه طرح و پیشنهاد و راهکار برای حل مشکلات مردم است و ارائه خطابه و اسفناک‌تر بیان تهدید و توهین در منطق و طراز یک مجلس که مدعی انقلابیگری است نمی‌باشد.

در هرحال با توجه به فرمایشات متین مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت وحدت و همدلی برای فائق آمدن بر مشکلات و معضلات نفس‌گیر کنونی کشور در عرصه اقتصاد و معیشت ضرورت دارد تمامی ارکان نظام تحت رهبری داهیانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری با هدف مطلق مقاومت حداکثری به منظور شکست توطئه و فتنه نظام اهریمنی سلطه همسو و هم جهت شوند و مجادلات و مناقشات جناحی و جریانی را در طول نبرد در جهاد اقتصادی کنار گذارند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: