تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی صبح امروز در کابل را نمونه‌ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم‌پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور دانست.

حمله تروریستی به کابل
رویداد۲۴ به گزارش اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سعید خطیب‌زاده» در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اخبار منتشر شده در ارتباط با اصابت چندین راکت به شهر کابل از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت کشورمان، هر گونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیرنظامی را مورد حمله قرار می‌دهد، محکوم کرد. 

وی با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی گفت: در حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق بررسی‌های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت کرده که در نتیجه آن آسیب‌های جزیی به برخی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در عین حال خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت ایران نشده است.


بیشتر بخوانید: جزئیات پرتاب ۱۴ موشک به کابل/ یکی از موشک‌ها در سفارت ایران فرود آمد


خطیب‌زاده این حمله تروریستی را نمونه‌ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم‌پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور دانست.

به گزارش ایرنا، صبح امروز کابل پایتخت افغانستان هدف ۱۴ موشک قرار گرفت که در یک وانت در منطقه «تهیه مسکن» در غرب این شهر جابجا و از آن به طرف شهر پرتاب شده بود.

وزارت کشور افغانستان گفته است که در این حملات راکتی سه غیرنظامی کشته و ۱۱ تن دیگر هم زخمی شده‌اند اما وزارت بهداشت افغانستان از انتقال پنج کشته و ۲۱ زخمی به بیمارستان‌های کابل خبر داد.

راکت‌ها در منطقه "ده افغانان" مرکز شهر کابل، "خیرخانه" در شمال شهر کابل، محل سفارت ایران در "شهر نو" و «آرشیو ملی» در چهار راه "صدارت" اصابت کرد.

روزنامه "هشت صبح" افغانستان در این رابطه نوشت که در این حملات راکتی هشت نفر کشته و ۳۱ تن دیگر هم زخمی شده‌اند.

برخی منابع هم نوشته‌اند که به طور کل ۲۳ راکت به شهر کابل پرتاب شده است اما دولت افغانستان تنها ۱۴ راکت را تائید کرده است.

تاکنون شخص یا گروهی مسئولیت این حملات راکتی و دو انفجار در "پلچرخی" کابل را برعهده نگرفته است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: