تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
ترامپ در نظر دارد پیش از ترک دفتر بیضی کاخ سفید دستور اجرایی لغو حق شهروندی بر اساس تولد در آمریکا را امضا کند. روز جمعه منابع آگاه به این نشریه آمریکایی گفتند که اعضای دولت ترامپ در این مورد مکررا گفتگو کرده‌اند. آن‌ها امید دارند تا رییس جمهوری آمریکا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن در ۲۰ ژانویه در این باره دست به اقدام عملی بزند.
رویداد۲۴  دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر در کاخ سفید پیش از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش به دنبال لغو قانون اعطای حق شهروندی آمریکا بر اساس تولد است.

ترامپ در نظر دارد پیش از ترک دفتر بیضی کاخ سفید دستور اجرایی لغو حق شهروندی بر اساس تولد در آمریکا را امضا کند.
بیشتر بخوانید: توئیتر حساب کاربری رییس جمهوری آمریکا را به بایدن می‌سپارد
روز جمعه منابع آگاه به این نشریه آمریکایی گفتند که اعضای دولت ترامپ در این مورد مکررا گفتگو کرده‌اند. آن‌ها امید دارند تا رییس جمهوری آمریکا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن در ۲۰ ژانویه در این باره دست به اقدام عملی بزند.

براساس قانون فعلی، تمام بچه‌های متولد در ایالات متحده به صورت خودکار شهروندی آمریکا را دریافت می‌کنند بدون در نظر گرفتن اینکه والدین آن‌ها آمریکایی هستند یا خیر. در نتیجه احتمالا ترامپ به دنبال پایان بخشیدن به چنین قانونی است.

برخی از کارشناسان در حوزه قانون اساسی آمریکا گفته اند که هر دستور اجرایی که توسط ترامپ در این موضوع امضا شود قانونی به نظر نمی‌آید. آن‌ها معقتدند که حق اعطای شهروندی بر اساس تولد در آمریکا طبق اصلاحیه ۱۴ قانون اساسی تحت مصونیت قرار دارد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ترامپ ، کاخ سفید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: