تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - ۲۲ آذر ۱۳۹۹

برزیلِ ایران صدرنشین لیگ برتر فوتبال شد

نفت آبادان با برتری مقابل گل گهر اکنون صدرنشین لیگ برتر شده تا اتفاقی جالب توجه را در این هفته به نام خود کند.

پیروزی صنعت نفت آبادانرویداد۲۴ شاگردان سیروس پورموسوی با کامبک مقابل گل گهر سیرجان توانستند صدرنشین این فصل را به زیر کشیده و جایگاه آنها در صدر جدول را تصاحب کنند. نفت آبادان که هفته گذشته نمایشی درخشان برابر استقلال به جا گذاشته بود، اینبار توانست در زمین خود به سومین برد دست یابد و بر اساس آن اکنون صدرنشین این فصل در هفته ششم لقب گرفت و بهترین جایگاه خود در تاریخ لیگ برتر را از آن خود کند.

استادیوم: تختی آبادان

داور: بیژن حیدری کمک داوران: آرمان اسعدی و هیوا بهمن

ترکیب نفت آبادان:

حامد فلاح‌زاده
محمد اهل شاخه
محمد طیبی
عبداله ناصری
حسین ساکی
محمود مطلق‌زاده
علی عبداله زاده
طالب ریکانی
محمدحسین زواری (دقیقه 69، علی حنفی)
احمد شریعت زاده (دقیقه 61، رضا خالقی فر)
مهدی زبیدی

سرمربی: سیروس پورموسوی

ترکیب گل گهر سیرجان:

علیرضا حقیقی
سید علیرضا ابراهیمی
آرمین سهرابیان
بهنام برزای
میلاد زکی پور
احمد زنده روح
علیرضا علیزاده
سعید صادقی
نوید آشوری
پیمان رنجبری
گادوین منشا

سرمربی: امیر قلعه نویی

کارت زرد:

حسین زواری 18 و اهل شاخه 23 از نفت آبادان

میلاد زکی پور 90 از گل گهر سیرجان

شرح گل:

نفت آبادان 0 گل گهر سیرجان 1: (دقیقه 27، گادوین منشا): ارسال روی محوطه جریمه نفت آبادان با ضربه سر برزای در اختیار منشا قرار گرفت و این مهاجم نیجریه‌‎ای با ضربه‌ای تک ضرب و روی پا، فراهانی را وادار به تماشای این گل زیبا کرد.

نفت آبادان 1 گل گهر سیرجان 1: ( دقیقه 50، طالب ریکانی): در شرایطی که ضربه ریکانی بعد از برخورد به تیرک دروازه گل گهر موقعیت گلزنی را از این تیم گرفت، در ادامه برخورد شریعت زاده با ابراهیمی یک پنالتی نصیب نفت آبادان کرد و ریکانی بار دیگر موفق به گلزنی برای این تیم شد.

نفت آبادان 2 گل گهر سیرجان 1: (دقیقه 67، رضا خالقی فر): ارسال از سمت راست از سوی ناصری با ضربه سر خالقی فر به سمت مخالف به گل دوم نفت آبادان تبدیل شد.

شرح بازی:

بازی با میدان‌داری گل گهر سیرجان استارت خورد و این تیم توانست در دقایق ابتدایی چند موقعیت ایده آل برای دستیابی به گل به دست بیاورد که به نتیجه نرسید. در ادامه نفت آبادان مالکیت توپ را در اختیار گرفت و توانست چند موقعیت جدی برای باز کردن دروازه علیرضا حقیقی از آن خود کند که عبدالله ناصری و شریعت زاده نتوانستند از آن سود ببرند. گل گهر که در بازی قبلی خود باخت تلخی را مقابل پیکان تجربه کرده بود و برای جبران آن در تلاش بود، در ادامه توانست روی ضربه دیدنی گادوین منشا، دروازه نفت آبادان را باز کند و به گل برتری در نیمه اول دست یابد.

نفت آبادان که با شکست مقابل گل گهر در نیمه اول راهی رختکن شده بود، در نیمه دوم تهاجمی بازی را دنبال کرد و خیلی زود توانست شرایط را روی پنالتی طالب ریکانی به سود خود کند. در ادامه نیز آنها با انگیزه بالاتر بازی را دنبال کرده و با حضور مهاجم تازه وارد خود توانستند گل دوم را برابر حریف به ثمر برساند. این گل باعث شد تا گل گهر برای جبران نتیجه و فرار از شکست کاملا تهاجمی عمل کرده و حملات پردامنه خود را روی دروازه حریف تدارک ببیند اما دفاع چند لایه نفت آبادان و مقاومت جالب توجه میلاد فراهانی مانع از این شد که گل گهر بار دیگر به گل دست یابد و اکنون نفت آبادان با دستیابی به امتیاز 11، صدرنشین هفته ششم لقب گرفته و به بهترین جایگاه خود در تاریخ لیگ برتر دست یافته است.

دقایق حساس:

دقیقه 3: گادوین منشا در دقایق ابتدایی بازی موفق شد دروازه فراهانی را باز کند اما داور شادی او را به دلیل آفساید نیمه کاره گذاشت و توپ را در اختیار نفت آبادان قرار داد.

دقیقه 5: ضربه زمینی سعید صادقی از روی خط محوطه جریمه موقعیت خطرناکی روی دروازه نفت شکل داد که فراهانی موفق آن را از آن خود کند.

دقیقه 21: ارسال در عمق زواری پشت مدافعان گل گهر، ناصری را در موقعیت تک به تک با حقیقی قرار داد که ضربه این بازیکن را گلر باتجربه گل گهر دفع کرد تا بهترین موقعیت نفت از دست برود.

دقیقه 22: ارسال از آرمین سهرابیان با ضربه سر عاشوری با اختلاف کمی از بالای دروازه میلاد فراهانی عبور کرد تا نتیجه همچنان با تساوی بدون گل دو تیم دنبال شود.

دقیقه 26: شریعت زاده اینبار روی حرکت زبیدی، فرصت خوبی برای شوتزنی به دست آورد که ضربه اش راهی به دروازه نیافت و راهی اوت شد.

دقیقه 29: سعید صادقی اینبار از پشت محوطه جریمه دروازه نفت آبادان را با شوت قدرتمند خود تهدید کرد که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 44: ضربه روی پای پیمان رنجبری از گوشه محوطه جریمه با واکنش موفق فراهانی راهی کرنر شد.

دقیقه 74: گل گهر در این لحظات با تنگ کردن حلقه تهاجمی خود بارها به ایجاد موقعیت روی دروازه نفت آبادان پرداخت و سه کرنر پیاپی از آن خود کرد که راهی به دروازه حریف نیافت.

دقیقه 76: ارسال کرنر از سمت چپ نفت آبادان با ضربه سر رنجبری در آستانه ورود به دروازه توسط فراهانی دفع شد و در برگشت هم این رنجبری بود که ضربه اش اینبار با برخورد به تیرک دروازه راهی اوت شد.

نکات ویژه:

سیروس پورموسوی در این بازی حسن بیت سعید را نیمکت نشین کرده تا مهدی زبیدی شانس حضور در ترکیب اصلی را به دست بیاورد.

طالب ریکانی با 4 گل زده و گادوین منشا با 5 گل زده، در کورس آقای گلی این فصل قرار دارند و دوئل این دو بازیکن در بازی امروز از نکات جالب توجه این بازی خواهد بود.

پیمان رنجبری در بازی قبلی و برابر پیکان فرصت‌های ایده‌آلی را از دست داد تا سهم زیادی در شکست تیمش داشته باشد. او اکنون مقابل نفت آبادان با انگیزه جبران بازی قبلی پا به میدان گذاشته است.

حواشی:

محمد طیبی، مدافع باتجربه نفت آبادان پیش از شروع بازی به سمت نیمکت گل گهر رفت و از امیر قلعه نویی رخصت گرفت.


بیشتر بخوانید: غایبان استقلال مقابل شهرخودرو مشخص شدند


سیدسیروس پورموسوی نیز پیش از شروع بازی با دسته گل به سراغ امیر قلعه نویی رفت و ضمن خوشامدگویی به سرمربی حریف، عکس یادگاری با یکدیگر گرفتند.

بهنام برزای، مهاجم سابق نفت آبادان، در بازی امروز در پست دفاع راست در ترکیب گل گهر برابر این تیم به میدان رفته است.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: