تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا:
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با بیان اینکه هم اکنون روزانه بین ۲۲۵ تا ۲۴۵ متوفی در این سازمان پذیرش می‌شوند، گفت: ۲۲ هزار جان‌باخته کرونایی طی ۹ ماه گذشته در بهشت زهرا (س) دفن شده‌اند.
کرونا
رویداد۲۴ سعید خال روز دوشنبه اظهار داشت: این آمار در حالی است که متوسط پذیرش متوفی طی سال گذشته و قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ متوفی بود.

وی با اشاره به اینکه تقریبا نیمی از جان باختگان کرونای کشور مربوط به استان تهران است، خاطرنشان کرد: تعداد متوفیان شهر تهران به علاوه متوفیان کرونایی در برخی از روز‌ها به نزدیک ۴۰۰ نفر هم رسیده است.

خال اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) تاکنون هیچگونه مشکلی در خصوص کف و دفن متوفیان کرونایی گزارش نشده است.

این مسئول با بیان اینکه در بهشت زهرا (س) قطعه ویژه متوفیان کرونایی وجود ندارد، اظهار داشت: شهروندان می‌توانند طبق نظرخودشان متوفی را در هر قطعه‌ای که می‌خواهند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دفن کنند.

خال یادآور شد: کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) طی ۹ ماه گذشته در شرایط کاملا بحرانی به مردم خدمات رسانی کرده اند و تمامی نکات بهداشتی در حمل و انتقال اجساد، شستشو و دفن رعایت شده و همچنین تمامی مکان‌های مراجعه مردم نیز روزانه طی چندین مرحله گندزادایی و ضد عفونی می‌شود.

بیشتر بخوانید: تشریح روند تأیید واکسن‌‌های کرونا/ تست واکسن ایرانی روی ۵۰ نفر
این مسئول با اشاره به اینکه ظرفیت سازمان بهشت زهرا (س) حداکثر ظرف سه سال آینده پاسخگوی متوفیان خواهد بود، اضافه کرد: نتیجه مطالعات برای مکان یابی آرامستان‌های جدید تا آخر سال مشخص می‌شود و مدیریت شهری اعلام خواهد کرد که چه آرامستان‌هایی به تهران اضافه خواهد شد.

خال اضافه کرد: مساحت ابتدایی بهشت زهرا (س) در ابتدا ۳۱۴ هکتار بود که در سال ۷۸، ۱۱۰ هکتار و در سال ۸۸، ۱۶۰ هکتار به آن اضافه شده و در نهایت مساحت این مکان مقدس به ۵۸۴ هکتار رسیده است.

وی یادآور شد: متوفیان پذیرش شده طی ۵۰ سال گذشته در سازمان بهشت زهرا (س) یک میلیون ۷۵۰ هزار نفر است که از تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این محل دفن شده اند و مابقی به سایر شهرستان‌های ارجاع داده شده است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: