تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۹
دروازه‌بان سابق تیم فوتبال آنتورپ از سرمربی این تیم بابت صحبت‌هایی که درباره علیرضا بیرانوند انجام داده بود، انتقاد کرد.

علیرضا بیرانوند

رویداد۲۴ عملکرد علیرضا بیرانوند در بازی تیم آنتورپ مقابل کلاب بروژ در لیگ بلژیک به گونه‌ای بود که «ایوان لکو» سرمربی آنتورپ در همان نشست خبری از این دروازه بان ایرانی انتقاد کرد و گفت که تصمیمش برای بازی دادن به بیرانوند درست نبوده است. این مسئله واکنش‌های زیادی را در بلژیک به دنبال داشت.

«ویم دکنیک» که سابقه دروازه بانی در تیم آنتورپ را هم دارد، گفت: تصور می‌کنم انتخاب بیرانوند -برای قرار گرفتن درون دروازه- یک انتخاب اجباری بود. این انتخابی بود که از سوی لکو صورت نگرفت و در واقع انتخابی قلبی سرمربی نبود. لکو دوست داشت بوتز را انتخاب کند اما چیزهای دیگری در این زمینه -بازی کردن بیرانوند- نقش داشت.

دکنیک ادامه داد: ایوان لکو بعد از بازی گفت "ما" روی بازی کردن بیرانوند قمار کردیم. منظور او احتمالاً مدیریت باشگاه است. به احتمال زیاد لوسیانو دونفریو از نفوذ خود برای بازی کردن بیرانوند استفاده کرده است.


بیشتر بخوانید: گل‌های بدی که بیرانوند در دیدار آنتورپ و بروژ خورد +فیلم


دروازه بان سابق آنتورپ تاکید کرد: ژان بوتز (رقیب بیرانوند در آنتورپ) در تیم موسکرون خیلی خوب کار کرد اما در آنتورپ مثل موسکرون نیست. او بد عمل نکرده ولی در بازی با خنک اشتباه کرد. بیرانوند در بازی با تاتنهام و احتمالاً در تمرینات بسیار خوب ظاهر شد. در شرایطی که دو دروازه بان برابر دارید این مسئله پیش می‌آید.

دکنیک با انتقاد از سرمربی آنتورپ تاکید کرد: با صحبت‌های لکو، شما بیرانوند را از دست داده‌اید. ببینید تیم خنت چه وضعیتی را این فصل تجربه کرده است. آنها هم دو دروازه بان برابر داشتند و بعد از یک یا دو اشتباه آن‌را تغییر دادند.

وی در پایان گفت: این روزها از دروازه بان ها انتظارات زیادی می‌رود. آنها باید روی خط خوب باشند، فوتبال بازی کند، آنها باید اولین مهاجم باشند، بازیخوانی کنند و همینطور لیبرو باشند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: