توصیه وزارت بهداشت به بیماران غیر کرونایی | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از بیماران غیر کرونایی درخواست می‌شود، غیر از موارد اورژانسی از هرگونه مراجعه بدون وقت قبلی به مراکز درمانی خودداری کنید.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴  سیما سادات لاری، اظهار داشت: مطب پزشکان، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به دلیل تجمع بیماران می‌توانند محلی برای شیوع بیماری کرونا باشد؛ بنابراین غیر از موارد اورژانسی از مراجعه بدون وقت قبلی به پزشک و مراکز درمانی خودداری کنید.

وی افزود: در صورت مراجعه از پزشک او بخواهید اگر در درمان شما مشکلی ایجاد نمی‌شود اقدامات تشخیصی درمانی را به تعویق اندازد.

در صورت مراجعه به پزشک از حضور در فضا‌های انتظار شلوغ خودداری کرده و در صورت امکان تا رسیدن نوبت در فضای آزاد منتظر بمانید. همچنین ضروری است در صورت حضور در سالن انتظار فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنید. از حضور بیش از یک نفر در اتاق پزشک خودداری کنید مگر در شرایط ضروری که فردی نیاز به همراه دارد.


بیشتر بخوانید: ویروس جدید کرونا چه ویژگی‌هایی دارد؟ / افزایش ۷۰ درصدی قدرت انتقال


لاری گفت: بعد از بازگشت به خانه دست‌های خود را شسته و وسایل شخصی خود را با محلول ضدعفونی کننده ۷۰ درصد الکل ضدعفونی کنید. از پزشک یا ارائه دهنده خدمت بخواهید بازوبند دستگاه فشارخون و گوشی پزشکی را بعد از هر بار استفاده ضدعفونی کند.

وی افزود: در صورت استفاده از تخت معاینه از ارائه دهنده خدمت بخواهیم روکش را تعویض و صندلی معاینه را برای هر بیمار ضد عفونی کند. در صورتی که از دستگاه قندخون استفاده شود باید قبل و بعد از استفاده از آن، ضد عفونی‌اش کند. از لحظه خروج از منزل از ماسک استفاده کنید و از لمس دهان و چشم و بینی خودداری کنید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: