واکنش حناچی به آلودگی هوای تهران: با وجود تعطیلی مدارس نباید این میزان آلودگی را شاهد باشیم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۴ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
شهردار تهران گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی تردد، احتمال می‌رود شکل سوخت‌های صنایع حاشیه‌ای تهران و روی آوردن آن‌ها به مصرف مازوت، آلایندگی در تهران را افزایش داده است.
 آلودگی هوای تهران
رویداد۲۴ پیروز حناچی در حاشیه بازدید از سامانه ۱۳۷ گفت: سوم دی ماه سالروز تاسیس ۱۳۷ است، به این مرکز آمده‌ایم تا ضمن بازدید و گزارش عملکرد انتظارات مدیران ارشد شهرداری از این سیستم را مطرح کنیم و گزارش‌هایی که همکاران تهیه می‌کنند نشان می‌دهد که مردم به صورت دوره‌ای به چه چیز‌هایی حساسیت دارند و نقاط ضعف ما کجاست در عین حال حساسیت‌های مردم ارتباط مستقیمی با عملکرد‌ها دارد.

شهردار تهران درباره آخرین گزارش‌ها از تماس‌های مردمی با ۱۳۷ و ۱۸۸۸ گفت: آخرین گزارش‌ها بیانگر آن است که میزان مراجعه مردم به ۱۳۷ و ۱۸۸۸ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است و این علامت مثبتی است. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که گزارش‌های منفی شهرسازی از صدر تماس‌های مردمی به سوم یا چهارم تغییر کرده است و طبیعی است که بخش‌های حوزه خدمات شهری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. به خصوص آلودگی‌های صوتی در روز‌های تعطیل بیشتر گزارش می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۶ متهم ردیف اول آلودگی هوای تهران/ سلامت مردم این مناطق در خطر است
حناچی گفت: در موضوع آبگرفتگی‌ها گزارش‌ها کاهش معنی داری دارد و نشان دهنده آن است که عملکرد‌ها تاثیرگذار بوده است. در جا‌هایی که دائم آبگرفتگی داشتیم تمرکز کردیم. به نظر می‌رسد این تاثیرگذار است. این گزارش‌ها به صورت دوره‌ای به ما ارسال می‌شود و طبیعتاً مطرح شدن این گزارش‌ها در عملکرد مدیران تاثیر می‌گذارد.

شهردار تهران درباره علت آلوده بودن هوای تهران با وجود تعطیلی مدارس، گفت: منابع آلاینده شهر تهران شناخته شده و مشخص هستند. وقتی از این‌ها عبور می‌کنیم اگر آلودگی ناشی از منابع شناخته شده باشد، معلوم می‌شود که آلاینده جدیدی به وجود آمده است.

وی گفت: در این فصل از سال با پدیده وارونگی هستیم و با توجه به این که مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل هستند و با ۳۰ درصد کاهش تردد مواجه هستیم، نباید با این آلودگی در شهر مواجه باشیم، احتمال می‌رود شکل سوخت‌های صنایع حاشیه‌ای تهران تغییر یافته است و وقتی مصرف گاز خانگی افزایش می‌یابد صنایع اطراف تهران به سوخت مازوت رو می‌آورند که آلایندگی بیشتری دارد. البته این موضوع حاکمیتی است و شهرداری آن را پیگیری می‌کند.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
0
1
آی گفتی و دقیقاً و یه نیگاه به سوخت تو جایگاه و مزنه آب و سولفور هم کم فایده نیست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: