تیم کاخ سفید چه سرنوشتی خواهد داشت؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۰۴ دی ۱۳۹۹
به رغم اعتراض‌های مستمر دونالد ترامپ به نتایج انتخابات، رفتن او از کاخ سفید امری حتمی شده است و او به همراه تمامی اطرافیان و دستیارانش مجبورند ۲۰ ژانویه آنجا را ترک کنند تا حداقل برای چهار سال آینده به دنبال برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگری جز کشورداری باشند.
ترامپ
رویداد۲۴ به رغم اعتراض‌های مستمر دونالد ترامپ به نتایج انتخابات، رفتن او از کاخ سفید امری حتمی شده است و او به همراه تمامی اطرافیان و دستیارانش مجبورند ۲۰ ژانویه آنجا را ترک کنند تا حداقل برای چهار سال آینده به دنبال برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگری جز کشورداری باشند.
 
روزنامه الشرق‌الاوسط در گزارشی در این باره به کنکاش در برنامه‌های احتمالی نزدیکان و دستیاران ترامپ برای دوره بعد از خروج از کاخ سفید پرداخت:

دونالد ترامپ

برنامه‌های آینده دونالد ترامپ بسیاری از کارشناسان را همچنان متحیر و سردرگم باقی گذاشته است.

رئیس‌جمهور فعلی آمریکا نمی‌خواهد در مورد برنامه‌هایش برای بعد از خروج از کاخ سفید سخنی بگوید، اطرافیانش هم می‌گویند او تمام وقت خود را صرف شکایت به منظور لغو نتایج انتخابات می‌کند. او به هر روی تاکنون به بایدن رسماً برای پیروزی در انتخابات تبریک نگفته است.

برخی پیش‌بینی می‌کنند او به اقامتگاه مجللش در فلوریدا خواهد رفت، اما پیش‌بینی برخی دیگر حضور او در نیویورک است تا از آنجا پروژه جدیدش یعنی افتتاح یک شبکه تلویزیونی برای حمله به بایدن و آماده‌سازی برای ورود به انتخابات ۲۰۲۴ را مدیریت کند.

او یک چالش بزرگ به نام پرونده‌های قضایی هم دارد که به محض خروجش از کاخ سفید وارد فاز رسیدگی خواهد شد.

ملانیا ترامپ و فرزندش بارون

بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، ملانیا ژانویه ۲۰۱۷ همراه همسرش به کاخ سفید نیامد بلکه منتظر ماند تا سال تحصیلی ۲۰۱۷ به پایان برسد و بارون که در آن زمان ۱۴ساله بود تحصیلات خود را در همان مدرسه محل تحصیلش در نیویورک تمام کند و بعد به کاخ سفید در واشینگتن نقل‌مکان کرد.

امروز نیز گرچه کلاس‌های دبیرستان بارون به شکل غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود، اما پیش‌بینی می‌شود ملانیا تا پایان سال تحصیلی همچنان در واشینگتن بماند تا بعد از آن بارون به مدرسه «فورت لودریدل» فلوریدا- یکی از دبیرستان‌هایی که محل تحصیل تعداد زیادی از فرزندان ثروتمندان و شخصیت‌های بارز است، منتقل شود.

هنوز مشخص نیست ملانیا بعد از کاخ سفید همچنان همسر ترامپ باقی خواهد ماند یا خیر، اما روشن است که اقدامات حقوقی مربوط به سهم بردن مساوی پسر با دیگر برادران و خواهران ناتنی‌اش را انجام داده و او هم سهمی مساوی از ثروت عظیم پدرش خواهد برد.

گفته می‌شود ملانیا فعالیت‌های اجتماعی خود را از جمله مقابله با پرخاشگری در شبکه اینترنت ادامه خواهد داد. علاوه بر این ظاهراً کتابی در مورد زندگی‌اش در کاخ سفید منتشر خواهد کرد تا همانند میشل اوباما چند میلیون دلاری درآمد کسب کند؛ اما اطرافیانش احتمال بازگشت ملانیا به صنعت مدلینگ را در حد صفر می‌دانند.
بیشتر بخوانید: ترامپ: اگر یک آمریکایی کشته شود، من ایران را مسئول خواهم دانست؛ دوباره در موردش فکر کنید

ایوانکا و جارد کوشنر

گزارش‌های رسیده حکایت از آن دارد که ایوانکا دختر ترامپ و جارد کوشنر همسرش در تدارک نقل‌مکان به فلوریدا برآمده‌اند.

رسانه‌ها خبردار شدند که ایوانکا قطعه زمین بزرگی را در جزیره‌ای در نزدیکی شهر میامی به مبلغ ۳۰ میلیون دلار خریده است. این جزیره به دلیل زندگی تعداد زیادی از ثروتمندان و مشاهیر در آن به پناهگاه میلیاردر‌ها مشهور شده است. اطرافیان ایوانکا به شبکه سی‌ان‌ان اطلاع دادند که او قصد دارد وارد فعالیت سیاسی شود و کار خود را از نامزدی در یک پست سیاسی در ایالت فلوریدا آغاز خواهد کرد، گرچه هنوز تصمیم قطعی خود را در این زمینه نگرفته است.

مایک پنس

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور به همراه همسرش کارن پنس قرار است بعد از پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ به حومه واشینگتن نقل‌مکان کنند.

پنس تاکنون برنامه آینده سیاسی خود را اعلام نکرده منتها قرار است در تعطیلات کریسمس به بحرین، فلسطین اشغالی و لهستان سفر کند.

لری کودلو مشاور ترامپ

لری کودلو مشاور اقتصادی کاخ سفید اعلام کرد به محض خروج از کاخ سفید به دنبال یک شغل در بخش رسانه خواهد بود.

کودلو پیش از ورود به کاخ سفید یک کارشناس اقتصادی مشهور و یک مجری در شبکه سی‌بی‌اس بود؛ برخی منابع می‌گویند او در حال حاضر هم چند پیشنهاد در این زمینه دارد.

مارک میدوز رئیس کارمندان کاخ سفید

روزنامه واشینگتن پست نوشت، مارک میدوز رئیس کارمندان کاخ سفید گام‌های نخستین را برای تاسیس شرکت مشاوره خصوصی برداشته است. او برخی از دستیارانش در کاخ سفید را برای همکاری در این شرکت انتخاب کرده است.

به طور معمول کارمندان عالیرتبه کاخ سفید دست به تاسیس شرکت‌های مشورتی خصوصی در بخش سیاسی، اقتصادی یا روابط عمومی می‌زنند تا کمال بهره را از روابط و تجربه‌ای که حین فعالیت در کاخ سفید به دست آورده‌اند ببرند.

جیسون میلر مشاور ویژه ترامپ

جیسون میلر دستیار نزدیک ترامپ و مهندس برنامه انتخاباتی او خود را برای انتشار مقالات و کتاب‌هایی در مورد دوره ریاست‌جمهوری ترامپ و سال‌هایی که او در کاخ سفید حضور داشت آماده می‌کند. میلر همکاری تنگاتنگی در این زمینه با ترامپ خواهد داشت، زیرا حرف آخر درباره این کتاب‌ها و مقالات را ترامپ می‌زند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: