تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۰۵ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱۰ نظر

لاریجانی: پیوستن به FATF به زیان کشور و ابلهانه است

 تحلیلگر مسائل راهبردی با بیان این که پیوستن به FATF تأثیری در رفع تحریم‌ها ندارد و صد در صد به زیان کشورمان است گفت: اگر بناست ما به این ساز و کار‌ها عمل کنیم خیلی ابلهانه است.

تصویب FATF
رویداد۲۴ محمد جواد لاریجانی موضوع خرید واکسن کرونا به ویژه واکسن‌های تولیدی در امریکا را طرحی برای به زانو درآوردن کشورمان دانست و گفت: این مساله، یکی از برنامه‌های اتاق فرماندهی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: تلقین می‌کنند که واکسن غیرامریکایی نزنید، واکسن بخرید و حتماً هم واکسن فایزر یا مادرنا باشد درحالی که باید بابت خرید آن دلار بپردازیم و، چون امریکایی‌ها قبول نمی‌کنند پس می‌گویند باید زانو بزنیم و کرنش کنیم تا به ما چندتا واکسن عرضه کنند.

رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: این در حالی است که واکسن‌های تولیدی متخصصان ایرانی از نظر علمی چیزی کم ندارد و علمای پزشکی خودمان بر تولید آن نظارت می‌کنند.

لاریجانی با تاکید بر این که واکسن‌های داخلی ضدکرونا هیچ کاستی ندارد اعلام آمادگی کرد که با آغاز تزریق این واکسن، جز نخستین کسانی باشد که آن را تزریق کند.

وی، تولید واکسن کرونا در داخل را دارای منطق و دستاوردی ملی دانست و افزود: البته واکسن‌هایی هم که در امریکا و کشور‌های دیگر تولید شده هنوز به دست مردم نرسیده است و صرفاً طیف خاصی آن را تزریق می‌کنند پس طرح موضوع خرید واکسن، فضاسازی تبلیغاتی است.


بیشتر بخوانید: نتیجه عدم پیوستن ایران به FATF چیست؟


لاریجانی گفت: البته ممکن است این واکسن را از کشور‌هایی که در اختیار ما می‌گذارند مانند چین و حتی از امریکا اگر ممکن باشد بخریم، اما باید دانست که حمل و انتقال واکسن وایزر به ایران در درجه حرارت منهای 70 درجه ممکن است.

وی افزود: چنین کاری حتی در داخل امریکا هم با مشکل مواجه است با این حال چطور می‌خواهند آن را به ایران بیاورند و در چه سطحی می‌خواهند آن را به میلیون‌ها نفر تزریق کنند؟

این تحلیگر مسائل راهبردی، طرح این مساله را اقدامی تبلیغاتی برای تضعیف روحیه ملت ایران دانست و تاکید کرد: مسلماً ما به واکسن آنان وابسته نیستیم و خودمان تولید می‌کنیم.

پیوستن به fatf صد در صد زیان آور است
تحلیلگر ارشد مسائل راهبردی تأکید کرد: پیوستن به اف‌ای تی اف تأثیری در رفع تحریم‌ها ندارد و صد در صد به زیان کشورمان است.

محمدجواد لاریجانی گفت: اکنون در دنیا، کشور‌های عضو اف‌ای تی اف، بزرگترین حامیان تروریسم هستند؛ به عنوان نمونه، عربستان به عنوان عضو اف‌ای تی اف، آیا از نظر بودجه‌ای که برای حمایت از داعش هزینه کرد، رکورددار نیست؟

وی افزود: آیا فرانسه یا امریکا در حمایت همه جانبه از گروهک منافقین و دیگر گروه‌های تروریستی رکورددار نیستند؟

لاریجانی گفت: پس، اف‌ای تی اف، ساز و کار مسخره‌ای است که ایجاد کردند تا روی دیگران پیاده کنند.

این تحلیگر مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر بناست ما به این ساز و کار‌ها عمل کنیم خیلی ابلهانه است، اما اگر بناست عمل نکنیم و برخی بگویند تنها عضو می‌شویم، اما عمل نمی‌کنیم، چیز بدی نیست.

وی افزود: می‌گویند ما عضو fatf می‌شویم و تمام تراکنش‌های مالی را که آنان بخواهند گزارش می‌دهیم؛ اگر می‌خواهید به این شکل بچه خوبی باشید پیوستن به اف‌ای تی اف، صد در صد به زیان ماست و هیچ تأثیری هم بر رفع تحریم‌ها ندارد.

لاریجانی در پاسخ به این ادعا که به علت نپیوستن به اف‌ای تی اف از خرید واکسن کرونا محروم شدیم تأکید کرد: این به علت تحریم هاست تحریم‌هایی که خودشان علیه ما اعمال کردند و اگر اف‌ای تی اف هم مطرح نباشد، بهانه دیگری می‌آورند.

وی، اف‌ای تی اف را ساز و کاری بسیار بیمار دانست و تصریح کرد: اگر کسی می‌خواهد نامردی کند و نظرش این است که عضو شویم، اما هیچ اطلاعاتی هم ندهیم، مثل کاری که امریکایی‌ها یا اروپایی‌ها می‌کنند یعنی عهد کنیم و پایش نایستیم پس چنین پیوستنی، چه کاری است؟ ما که چنین کاری نمی‌خواهیم کنیم.

این تحلیگر مسائل راهبردی گفت: اعضای اف‌ای تی اف به ضوابط این ساز و کار، عمل نمی‌کنند و سردمداران گروه اقدام مالی، هیچ یک از فعالیت هایشان را گزارش نمی‌دهند.

لاریجانی این پرسش را مطرح کرد که امریکایی‌ها می‌گویند 7 تریلیون دلار برای منطقه غرب آسیا هزینه کردند؛ عمده این هزینه‌ها برای کشتن مردم منطقه بود این پول‌ها از کجا آمد؟ یا پول کشتار ملت یمن از کجا تأمین می‌شود؟

وی افزود: همه کشور‌هایی که در کشتار ملت یمن دخیل هستند اعم از سعودی ها، امریکایی‌ها، فرانسوی‌ها یا انگلیسی ها، همه عضو اف‌ای تی اف و رکورد دار حمایت از تروریسم اند.

این صاحبنظر ارشد مسائل بین الملل تصریح کرد: پس خیلی بد است که ما پیوستن به اف‌ای تی اف را مطرح می‌کنیم؛ اگر بحث کردن در این باره، تنها به عنوان ژست دیپلماتیک باشد، حرفی ندارم، اما دیدم که برخی از ته دل در این باره صحبت می‌کنند که این خیلی اشتباه است و معلوم می‌شود که موضوع را بد فهمیدند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: تصویب fatf ، لاریجانی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
9
آیا از لحاظ ادبیات ارتباطی استفاده از کلمه ابلهانه نسبت به همدیگر (مسئولین)لغت شایسته ای است؟.آقا فیزیکدان لطفا این حرفها را بگذار کنار لطفا ۶۷۰میلیلرد دلار درآمد ارزی این ملت مظلوم در دوران آقای احمدی نژاد کجا گم وگور شد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
7
ابله اون دزدان و زمین خواران هستند... ابله
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
4
خیلی اسمش جالبه ...تحلیلگر مسائل راهبردی .خخخخخخخ
هیوا پریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
6
خدا وکیلی راست گفته، چون با تصویب اون راه دزدی و کاسبی بنام دور زدن تحریم ها برای ایشان و اخوان و سایر حضرات بسته میشه،راستی کی به این آقا دکتری داده که اینقدر دایره لغاتش کوچیکه که از کلمه ابله استفاده میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
خودش و داداشش آخر همه ابهان جهان هستند بعد اسم خودش رو گذاشته تحلیلگر... اندازه یک چوپون سواد نداره
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
4
چپاولگران همیشه آدرس غلط می دهند.ما مردم فقط شدت این تحریم ها را لمس کردیم.
ناشناس
|
Singapore
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
1
اها اینم از غار در امده برا مردم ایران تعیین تکلیف میکنه.هر کس با پیوستن به اف ای تی اف وحفظ منافع کشور مخالفن کنه کاسب تحریمه.در مورد واکسن هم میگه واکسن امریکا هنوز نولید نشده اگر تولید شود به یک طیف خاص میرسد نه حاجی مردم فریبی نکن انجا مثل ایران نیست خودی ونخودی وبیخودی داشته باشن همه در برابر هم وقانون مسئولند.مثل اینجا نیست شما 5تا برادر وخودی ها اول از همان نوع امریکایی جهانخوار بزنید.اشغالهای ساخت چین روهم به اسم ایرانی غالب کنید به ملت.ایران توانایی ساخت واکسن کرونا رو نداره.نه تجهیزاتشو داره نه توان فنیشو.اگه اینطوربود که ژاپن هم کشور قدرتمندی در عرصه جهانی هست یا فرانسه یا خیلی از شرکتهای دارو سازی امریکایی چرا انها اقدام به ساخت واکسن نکردن دلیلش واضحه چون تجربه وتوانایشو نداشتن.حالا ایران که واکسن و نمک سرم وارد میکنه ادعای ساخت واکسن گرفته.بعضی ها هم میخوان تبلیغ این واکسن کذایی رو کنن چون نون توشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0
2
این آقا یکی از کاسبان تحریم است .آخه چطور دنیا از این سازو کار استفاده میکنند ،و مشکلی ندارند ،ولی ما اگر استفاده کنیم ،حتما مشکل دار میشویم ،
در مورد واکسن ایرانی ۶ ماه دیگر میآید. با اختلاس ۲۰۰ تا ۱۵۰ فوتی در روز بین ۵۰ تا ۸۵ هزار نفر تا ۶ ماه دیگر خواهیم داشت .این در حالی است که این رغم را ضرب در ۲ که بکنیم چیزی در حدود ۱۰۰ تا ۱۷۰ هزار فوتی .آیا اگر این آقا کمی انسانیت داشته باشد باید این چنین حرفی بزند .در ثانی تزریق واکسن یک پروسه زمان براست که در حدود ۲ ماه طول میکشد . چقدر یک انسان میتواند به جان مردم خودش بی تفاوت باشد .مگر میشود این همه خیانت را دید و هیچ نگفت .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0
6
ابله کسانی هستند که منافع شخصی را به منفعت 80 میلیون ایرانی ترجیج میدهند...میترسند شفاف سازی بشه دزدیهاشون بیشتر برملا بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
0
0
خاندان منحوس لاریجانی خون ملت رو مکیدند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: