تیم استقلال تخلف سنگین کرده است/ ممکن است کار به دادگاه بکشد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۰۵ دی ۱۳۹۹
علیرضا دبیر:
رئیس فدراسیون کشتی گفت: رضا یزدانی سرمربی تیم استقلال با ارسال یک پیام مرا تهدید کرد ولی اگر دوستان پافشاری کنند می‌گویم تخلف سنگینی انجام داده‌اند که ممکن است کار به دادگاه بکشد.

رضا یزدانی

رویداد۲۴ علیرضا دبیر در واکنش به اظهارات رضا یزدانی سرمربی تیم کشتی استقلال گفت: زمانی که آقای سعادتمند مدیرعامل استقلال می‌خواست در لیگ کشتی تیمداری کند، به من گفت که رضا یزدانی را به عنوان سرمربی مدنظر دارد. من هم اعلام کردم یزدانی می‌تواند به تیم استقلال کمک کند.

وی در خصوص بی احترامی به مربیان استقلال که یزدانی از آن دلخور بود، تصریح کرد: مربیان استقلال از جمله آقایان قرائتی، حبیبی، اسماعیل پور و… همه عزیزان من هستند. حرفی که زدم طبق قانون بود و ممکن بود آنها بر اساس قانون دو سال محروم شوند. صحبت من بی احترامی نبوده است.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص اینکه یزدانی مدعی شده بود پول اسکان تیم در سالن جهانبخت توفیق پرداخت شده و این تیم رایگان در این سالن نبوده است، تاکید کرد: قراردادی که بستند، برای ۷ روز و به مبلغ ۱۶ میلیون تومان بود که این پول هنوز به حساب فدراسیون واریز نشده است. در حالی که استقلال ۴۰ روز و سه نوبت در این سالن بود. آقای نصیری اسپانسر استقلال دو شخصیت داشت. یکی بابت استقلال و یکی هم بابت دور رفت و تبلیغات. بابت اسپانسری ۵۰ میلیون باقی مانده است و فقط ۱۰ میلیون واریز کردند. در حالی که فدراسیون ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرد تا مسابقات شکل بگیرد. هزینه اکثر تیم‌ها را خودمان تقبل کردیم.

دبیر ادامه داد: ۱۰ میلیون پرداختی استقلال به فدراسیون ارتباطی به سالن نداشته است. اگر آن ۱۶ میلیون را واریز کرده‌اند، فیشش را بدهند تا ببینیم.

رئیس فدراسیون کشتی در واکنش به اعتراض یزدانی و استقلالی‌ها مبنی بر حضور یکباره این کشتی گیر در اردوی تیم ملی و اعلام مثبت بودن تست کرونای او در حالی که چنین چیزی درست نبوده است، گفت: یزدانی را برای جام جهانی می‌خواستیم. هرچند یزدانی برای استقلال کشتی نگرفت اما آنها مرتضی قیاسی را داشتند که مبارزه کرد و برنده شد. درباره مثبت شدن تست یزدانی هم باید بگویم دو بار تست او مثبت شد.

«یزدانی آزمایش تست کرونای یزدانی که در مازندران انجام داده و منفی بود را رسانه‌ای کرد. نظرتان در این خصوص چیست؟» دبیر که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد در واکنش به این سئوال خاطرنشان کرد: نمی دانم یزدانی دوباره کجا تست داده است. ۴۸ ساعت قبل هم تست او مثبت شد. شما می‌توانید با غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی صحبت کنید. در ۴۸ ساعته گذشته همه در اردوی تیم ملی هستند جز یزدانی. یزدانی شانس المپیک دارد و کشتی گیر آینده داری است؛ از خدایم بود او در لیگ کشتی بگیرد. این بچه‌ها آینده کشتی ایران و المپیک هستند. برای تست کرونا هم پرواز قطر چند آزمایشگاه معرفی کرده بود و آنها خودشان تست گرفتند.

رئیس فدراسیون کشتی درباره مشکلات ایجاد شده برای یونس امامی گفت: آدم وقتی خودش به تنهایی کشتی می‌گیرد می‌تواند قهر کند ولی وقتی سرمربی هستید باید آینده جوانها را مدنظر داشته باشید. من قراردادش را دیدم. او کشتی گیر ۷۴ کیلوگرم است ولی مبلغ بیشتری گرفت و در دور رفت در وزن ۷۰ کیلوگرم روی تشک رفت. با این حال اگر فکر می‌کنند حق با آنها است، بروند و شکایت کنند.

دبیر درباره اینکه استقلالی‌ها او را متهم به حمایت از تیم بازار بزرگ کرده‌اند، اظهار کرد: تا قبل از این متهم بودم که به استقلال کمک کرده‌ام. افتخار می‌کنم به هر تیمی بتوانم کمک می‌کنم. استقلالی‌ها ۴۰ روز در سالن توفیق بودند. تقوی از تیم ایران مال ناراحت بود که چرا دو کشتی گیری که تحت قرارداد با این تیم بوده‌اند را به استقلال داده‌ایم. حتی رضایتنامه کشتی گیران استقلال را خودم از عسکری محمدیان (رئیس هیات مازندران) گرفتم.

وی ادامه داد: آقای سجادی از تیم ایران مال از دستم ناراحت است و حتی به فینال نیامد. آقای درستکار که با من حتی حرف هم نزد. همه جوره متهم شدم. یزدانی هفته قبل به من پیام داد و تهدید کرد که دروغ‌هایت را می گویم. من هم پیام دادم حتماً این کار را بکن. صادقانه حرف می زنم. نفراتی مثل تقوی، رضایی و یزدانی آینده‌های کشتی ما هستند.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان گفت: در مورد وزن ۹۷ کیلوگرم که اسم نمی آورم، اما اگر پافشاری کنند می گویم تخلف سنگینی با دستکاری در تست داشته‌اند که کار درستی نیست و ممکن است حتی به دادگاه کشیده شود.

منبع: مهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: