وضعیت اسفناک سگها در سایت شهرداری بجنورد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۰۵ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
پس از وایرال شدن ویدیویی از وضعیت اسفناک نگهداری سگ‌ها در سایت شهرداری بجنورد کمپین حقوق حیوانات در حمایت از حقوق سگ‌ها پیگیری‌های لازم را انجام داد.

رویداد ۲۴ به دنبال انتشار تصاویر و ویدیو‌هایی از وضعیت اسفناک نگهداری سگ‌ها در سایت شهرداری شهر بجنورد، کمپین حقوق حیوانات در ایران پیگیری‌های خود را به استحضار عموم میرساند.
در ادامه اطلاعیه تکمیلی شهرداری شهر بجنورد را مطالعه میفرمایید؛ دستورالعمل جمع آوری سگ‌های ولگرد درشهر‌ها براساس شیوه نامه اعلامی به سازمان‌ها انجام می‌گیرد. به دلیل مزاحمت وجود حیوانات ولگرد وفاقد صاحب درمحلات شهری، سازمان پسماند شهرداری اقدام به جمع آوری و انتقال حیوانات به قرنطینه می‌کند. بعد از معاینه دامپزشک و تعیین سطح سلامت، بخشی از حیوانات که دارای بیماری‌های زمینه‌ای با خطر شیوع دارند، معدوم می‌شوند (به روش فاقد درد) و سایرحیوانات سالم برای واگذاری رایگان به افراد مشروط به ارائه کپی کارت ملی و آدرس محل واگذار می‌شود. حیواناتی که سالم هستند، اما کسی برای مراقبت ندارند نیز در محلات دوردست خارج از حریم شهر رها سازی می‌شوند. دراین مدت شهرداری نسبت به قرنطینه، معاینه و تغذیه حیوانات در ۲۴ ساعت اول اقدام می‌کند. گفتنی است شهرداری برای گرفتن هر قلاده سگ مبلغ ۷۰۰ هزار ریال پرداخت می‌کند. محل نگهداری کنونی در ایستگاه میانی زباله جانمایی شده و قفس‌هایی دو برابر ابعاد استاندارد تعبیه شده است. نظافت و شستشو و ضدعفونی محیطی نیز هر دو روز انجام می‌گیرد. قبول داریم که شرایط کنونی برای نگهداری استاندارد لازم را ندارد، اما بضاعت شهرداری به منظور تامین خواست شما شهروندان معطوف به تمرکز به نظافت و ضدعفونی دوره‌ای است تا زمانی که ایستگاه جدید راه اندازی شود و یک فضای کاملا استاندارد و بهداشتی و محصور بصورت ساخت سوله درایستگاه برای نگهداری از حیوانات تعبیه کنیم. امیدواریم شهروندان محترم واقف به این امر باشند که تولید مثل بالای حیوانات خیابانی همیشه شهرداری را با این معضل و احتمال که ممکن است مخاطراتی را متوجه عابرین و شهروندان ساکن در محلات کنند، مواجه می‌کند و ما ناگزیریم از آنچه در توان داریم برای تامین خواست شما شهروندان عزیز بهره ببریم. مدیریت ارتباطات شهرداری و شورای اسلامی شهر بجنورد – ۳ دی ماه ۱۳۹۹

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
3
درود به شرف این شیرزن و رویداد 24
لااقل شماره حسابی بزارند مردم برای رفع نیازهای سگها کمک مالی با نظارت این بانو بکنند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: