تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
با حکم فیفا پرسپولیس باید طلب ماریو بودیمیر بازیکن کروات و سابق این تیم را پرداخت کند.

چرا پول پاداش آسیایی باید به بودیمیر پرداخت شود؟

رویداد۲۴ همان طور که می دانید ماریو بودیمیر مهاجم اهل کشور کرواسی که در نیم فصل دوم از لیگ هجدهم به پرسپولیس پیوست، برای دریافت مطالبات خود از باشگاه به فیفا شکایت کرده بود که پرونده مورد اشاره به دادگاه حکمیت ورزش ارجاع داده شد. 

طبق اعلام دادگاه CAS، این پرونده از روند دادرسی خارج شده و با این حساب، آخرین رای دفتر حل اختلاف فیفا به عنوان رای نهایی مورد قبول واقع می‌شود.

در این رای آمده بود باشگاه پرسپولیس باید ۴۷۵ هزار یورو به علاوه پنج درصد سود سالیانه به حساب این بازیکن پرداخت کند که در صورت عدم پرداخت مطالبات بودیمیر ظرف مدت معین، سه پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، بسته خواهد شد و بعد از پرداخت پول، این محرومیت از بین می‌رود. 

همچنین بعد از محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی و در صورتی که عدم‌پرداخت پول ادامه یابد، پرونده به کمیته انضباطی ارجاع داده خواهد شد. باشگاه برای این منظور کمتر از دو ماه دیگر فرصت دارد.


بیشتر بخوانید: بودیمر ۸۰ روز در ایران بود، ۱۵.۵ میلیارد می‌گیرد!


شنیده ها حکایت ازآن دارد که باشگاه پرسپولیس مجبور است برای بسته نشدن ۳ پنجره نقل و انتقالاتی خود به هرشکل ممکن طلب سنگین ماریو بودیمیر را پرداخت کند.

یکی ازاین راهکارها با توجه به تحریم بانک های ایرانی، پرداخت پول طلب مهاجم کروات از محل درآمدهای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیاست.

شاید بپرسید این پاداش چقدراست؟
پاداشی که  به نماینده کشورمان به دلیل صعود به فینال تعلق می‌گیرد دو میلیون و هشتصدو بیست‌هزار دلار است.
دو میلیون آن برای حضور در فینال و مابقی برای بردهای قبل از این تیم برای رسیدن به این مرحله است.

ازآنجایی که زمان رسیدن حکم برانکو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به پایان نرسیده بود باشگاه پرسپولیس  برای پرداخت طلب ۸۰۰ هزار دلاری مربی سابق خود نمی توانست روی پاداش آسیایی خود حساب کند اما در مورد پرونده گابریل کالدرون و ماریو بودمیر کروات داستان فرفق می کند. 

شنیدیم زمزمه ها درخصوص پرداخت طلب ماریو بودیمیر ازمحل پاداش آسیایی مورد اعتراض بازیکنان پرسپولیس قرارگرفته است.

شاگردان یحیی گل محمدی می گویند: " چرا باید پاداش زحمتی که ما کشیدیم و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم به یک مهاجم بی کیفیت خارجی برسد؟!"

البته همان طور که نوشتیم با توجه به تحریم های موجود دست مدیران باشگاه پرسپولیس بسته است.
مدیران باشگاه پرسپولیس چاره ای ندارند که مطالبات بودیمیرو احتمالا گابریل کالدرون را ازمحل پاداش آسیایی تیم پرداخت کنند چون راه دیگری وجود ندارد!

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: