نیاز انگلیس به دو میلیون واکسن در هفته برای جلوگیری از موج سوم کرونا | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۹
تهران-ایرنا- تحقیقات دانشکده بهداشت و طب گرمسیری (LSHTM) لندن نشان می‌دهد که بریتانیا برای این که بتواند از موج سوم شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند، باید دو میلیون نفر را در هفته واکسینه کند.

نیاز انگلیس به دو میلیون واکسن در هفته برای جلوگیری از موج سوم کرونا

رویداد۲۴ آمار رویترز نشان می‌دهد که بیش از ۷۱ هزار نفر در بریتانیا بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند و این کشور تا روز دوشنبه بیش از دومیلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است.

این تحقیقات نشان داد: تنها سناریو برای کاهش فشار بر «ای سی یو»‌ها که موج اول شیوع کرونا به اوج خود رسید، با توجه به سطح ۴ هشدار در انگلیس و تعطیل بودن مدارس در ماه ژانویه (دی)، واکسیناسیون دو میلیون نفر در هفته است.

براساس این تحقیقات، در صورت نبود ثبت نام برای دریافت واکسن، شمار مبتلایان، آمار بستری در بیمارستان ها، پذیرش در‌ای سی یو و مرگ و میر در سال ۲۰۲۱میلادی ممکن است از چنین مواردی در سال ۲۰۲۰ فراتر رود.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و مشاوران علمی او گفته اند که انواع جهش یافته ویروس که می‌تواند سرایت آن‌ها ۷۰ برابر بیشتر باشد بسرعت در بریتانیا شیوع پیدا کرده هرچند که گمان نمی‌رود نسبت به نوع اولیه مرگبارتر باشد یا بیماری شدیدتری ایجاد کند.


بیشتر بخوانید: توزیع عمومی واکسن ایرانی کرونا چه زمانی است؟


شیوع این ویروس محدودیت‌های اجتماعی شدید و اقداماتی در لندن و مناطق جنوب شرق انگلیس را به دنبال داشت و طرح‌های که برای کاهش محدودیت‌ها در ایام کریسمس مد نظر بود به شکل قابل توجهی کاهش یافت و یا کاملا لغو شدند.

گزارش‌های رسانه‌ها در این هفته نشان داد که بریتانیا ثبت نام برای تزریق واکسن شرکت آسترازِنکا را از ۴ ژانویه (۱۴ دی) آغاز خواهد کرد و انتظار می‌رود در چند روز آتی این کشور مجوز استفاده از این واکسن دانشگاه اکسفورد را تایید کند.

اوایل ماه جاری، بریتانیا اولین کشور در جهان بود که ثبت نام برای تزریق واکسن شرکت‌های فایزر و بیون تک را آغاز کرد.

دولت بریتانیا پنجشنبه هفته پیش اعلام کرد که ۶۰۰ هزار نفر در سراسر بریتانیا اولین دوز واکسن فایزر و بیون تک را از زمان توزیع آن آغاز کرده اند.

تازه‌ترین آمار منابع انگلیسی نشان می‌دهد که تعداد مراجعین به بیمارستان‌ها در این کشور به سرعت در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که اوضاع در هفته‌های آینده وخیم‌تر شود.

یک شرکت خدمات آمبولانس انگلیس گفت که شنبه یعنی یک روز پس از کریسمس شلوغ‌ترین روز کاری آن‌ها بوده است.

دکتر ادرین بویل از کالج سلطنتی طب اورژانسی در گفتگو با شبکه خبری اسکای بیان داشت که اوضاع خیلی سخت شده است. مشکل در پایتخت وخیم‌تر است، اما ممکن است به سادگی در سایر نقاط کشور گسترش پیدا کند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: