مجلس سنای آمریکا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی آمریکا را شکست | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۵:۵۱ - ۱۳ دی ۱۳۹۹
نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز جمعه با اکثریت قاطع آرا وتوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور علیه قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال ۲۰۲۱ را باطل کردند تا شکست سیاسی دیگری برای دونالد ترامپ در آخرین روز‌های حضورش در کاخ سفید رقم بخورد.

مجلس سنای آمریکا

رویداد۲۴ در جلسه رأی‌گیری مجلس سنای آمریکا برای شکستن وتوی ترامپ علیه قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال ۲۰۲۱، ۸۱ نفر از ۱۰۰ عضو سنا بار دیگر به این قانون رأی موافق دادند؛ این در حالی است که برای شکستن وتوی ترامپ ۶۷ رأی کافی بود.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا (رکن دیگر کنگره آمریکا) نیز با اکثریت آرا وتوی دونالد ترامپ علیه بودجه نظامی این کشور را باطل کرده بودند.
بیشتر بخوانید: آیا کنگره می‌تواند مانع از ریاست جمهوری بایدن شود؟
دونالد ترامپ هفته گذشته در حالی مطابق تهدیدات قبلی‌اش قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ را وتو کرد که این قانون در هر دو مجلس قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا با بیش از دوسوم آرا تصویب شده بود و ابطال وتوی وی توسط مجلس نمایندگان و سنا تقریباً قطعی به نظر می‌رسید.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از تصویب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ مخالفت خود را با بند‌هایی از این قانون -از جمله بند‌های مرتبط با چین و افغانستان- ابراز داشته و تهدید کرده بود که آن را وتو خواهد کرد.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ترامپ ، آمریکا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: