تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۱۳ دی ۱۳۹۹
کیفیت هوای پایتخت امروز - سیزدهم دی- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۷ ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان و در آستانه هوای ناسالم برای همه گروه هاست.

کیفیت هوای تهران

رویداد۲۴ از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۵۷ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۹۲، ازن با شاخص ۱۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۲ و منواکسید کربن با شاخص ۴۰ بوده است.

تنها ۶ ایستگاه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۱۰۸، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۱۷، دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۶ با شاخص ۱۲۲، ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۱۳۶، شهرک چشمه منطقه۲۲ با شاخص ۱۳۷ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۴۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.


بیشتر بخوانید: احتمال تعطیلی تهران قوت گرفت/ برگزاری جلسه کمیته اضطرار


ایستگاه پیروزی منطقه ۱۳ ناسالم برای همه گروه‌ها

همچنین ایستگاه‌های پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۸۰، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۷۷ و پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۷۶ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند و جزو مناطق ناسالم برای همه گرو‌ها به ثبت رسیده است.. شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۵ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۸۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: