آلودگی هوا در تهران به اوج خود رسید | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۰ - ۱۴ دی ۱۳۹۹
یکی از مخاطبان که در شمال تهران سکونت دارد، عکسی را ارسال کرده است که نشان از آلودگی بیش از حد هوا در تهران دارد.

آلودگی هوا در تهرانرویداد۲۴ آلودگی هوای تهران و کلانشهرها در روزهای اخیر مرز هشدار را رد کرده است، رشد بیش از اندازه آلاینده‌ها و ذرات معلق در هوا تردد در سطح شهر را برای همه افراد خطرناک کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای افزود: ادامه یافتن آلودگی هوا حتما سطح غلظت آلایندگی‌ها را افزایش خواهد داد و معلوم نیست در روزهای آینده با پایداری هوا چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

تعطیلی تهران یک اقدام ضروری است

وی تأکید کرد: تعطیلی تهران یک اقدام ضروری است و باید زودتر به نتیجه برسد، اعضای فراکسیون محیط زیست محیط مجلس خواستار تعطیلی تهران در دو روز آینده شده‌اند.

اما امروز به این باور رسیدیم وقتی مجری قانون راه حل دیگری برای بر طرف شدن آلودگی هوا ندارد حداقل سلامت مردم را با تعطیل کردن یک سری از فعالیت‌ها تضمین کند

رفیعی تصریح کرد: همیشه عنوان کرده‌ایم که تعطیلات حلال مشکل آلودگی هوا نیست، اما امروز به این باور رسیدیم وقتی مجری قانون راه حل دیگری برای بر طرف شدن آلودگی هوا ندارد حداقل سلامت مردم را با تعطیل کردن یک سری از فعالیت‌ها تضمین کند.

وی ادامه داد: امروزه به جای تعطیلی کل تهران باید تأکید بیشتر بر روی عدم فعالیت منابع و واحدهای آلاینده داشت، منابعی که سهم مشخصی در آلودگی تهران و کلانشهرها دارند و همواره با تسامح با آنها برخورد می‌شود.


بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت: کرونا فعلا تمام شدنی نیست/ واکسن داخلی تا پایان بهار آماده است


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از دولت انتظار داشتیم به راه حل‌های 28 گانه کارشناسی شده فراکسیون متعهد بوده و آنها را عملیاتی می‌کرد. راه حل‌هایی که به مدیریت اجرایی و عملیاتی باز می‌گردد و هزینه جدیدی متحمل دولت نمی‌کند. عدم توجه به اجرای قانون هوای پاک یعنی بی‌اهمیتی مسئولان اجرایی کشور به سلامت مردم که حق طبیعی آنها است.

منبع: نشان تجارت

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: