پیشنهاد مشاور لاریجانی به قالیباف: به شهرداری برگرد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۶ دی ۱۳۹۹
منصور حقیقت پور درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: این مجلس نتوانست نماد کارآمدی باشد، یک سال از انتخابات مجلس یازدهم می گذرد و الان زمانی است که نمایندگان باید گزارش دهند چه کرده اند

محمدباقر قالیباف

رویداد۲۴ یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با پیروزی اصولگراها همراه بود، آنها امیدوار بودند در مجلس کاری کنند کارستان تا زمینه حضورشان در پاستور تسهیل شود.

منصور حقیقت پور درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: این مجلس نتوانست نماد کارآمدی باشد، یک سال از انتخابات مجلس یازدهم می گذرد و الان زمانی است که نمایندگان باید گزارش دهند چه کرده اند؟ رئیس مجلس به چند استان سفر کرد و به طور میدانی در جریان امور قرار گرفت، الان بگوید آن سفرها چه نتیجه ای داشته است.
 
وی با اشاره به شعارهای اقتصادی و معیشتی نمایندگان اصولگرا در زمان انتخابات مجلس افزود: نمایندگان یک سال پیش این شعارهای را سردادند، حالا اعلام کنند در راستای عمل به وعده های انتخاباتی شان در حوزه تورم، قیمت ارز، بیکاری و معیشت چه کرده است؟ امروز خیلی صحبت از جوانگرایی می شود اما به نظر من مجلس جای افراد پخته است. جوان خوب می تواند بدود اما یک فرد جاافتاده خوب می تواند تصمیم بگیرد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مجلس یازدهم تاکنون 2 اخطار از رهبر انقلاب دریافت کرده، یادآور شد: هیچ گاه ما از تندروی نتیجه نمی گیریم، امروز در مجلس عقلانیت و فداکاری می خواهیم. شهید حاج قاسم سلیمانی همانقدر که برای جهاد تلاش کرد برای برقراری صلح و امنیت نیز همت گمارد. آنجا که لازم بود جهاد می کرد و آنجا که لازم بود پیگیر برقراری صلح و امنیت بود.


بیشتر بخوانید: زیبا کلام: ۴۲ سال است نفهمیدند مردم چه می‌خواهند


وی با اشاره به تدوین طرح های ناپخته در مجلس یازدهم افزود: اگر مصوب شود مسئولان سیاسی و اجرایی کشور بعد از پایان مسئولیت 5 سال ممنوع الخروج باشند، آبروی نظام می رود چون می گوید «هر کسی مسئول شود قطعا مشکل دارد» مکانیزم های نظارتی باید آنقدر قوی باشند که در زمان تخلف جلوی فرد گرفته شود. ثانیا با این قانون آیا کسی حاضر خواهد شد در حوزه اجرایی مسئولیت قبول کند.

حقیقت پور اظهار کرد: مجلس مرکز تفکر، عقلانیت، رفتارهای سلیم و درست است، این ویژگی ها را در رفتار مجلس مشاهده نمی شود. معتقدم مجلس باید قدری آرام باشد با فکر بیشتری کار کند، منافع نظام را بر منافع حزبی خود ترجیح دهد. امروز همه می دانند اختلاف بین قوا سم برای نظام است، موضوعات اختلافی را به تریبون های رسمی کشاندن جرم و خطا بوده و در واقع ظلم به انقلاب محسوب می شود.

وی درباره پشیمانی قالیباف از ورود به مجلس توضیح داد: معتقدم اگر به یک سال قبل برگردیم آقای قالیباف نامزد انتخابات مجلس نمی شود. آقای قالیباف فردی اجرایی است و بهترین جا برای او شهرداری تهران است چون آنجا موفق تر بود، فعلا او در مجلس هیچ کاری نکرده است. به نظرم خیلی عالی می شود که او از انتخابات شوراها در سال 1400 استفاده کند و به شهرداری تهران برگردد چون جایگاه و مقام مهم نیست خدمت کردن اهمیت دارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: