تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۱۷ دی ۱۳۹۹
دختر آیت الله هاشمی گفت: آیت الله هاشمی برای رای مردم اصالت قائل بود و اعتقاد داشت که آرای مردم موجب پشتیبانی از انقلاب می‌شود.
فاطمه هاشمی
رویداد۲۴ فاطمه هاشمی در مراسم سالگرد آیت الله هاشمی که از سوی حزب جمهوریت ایران اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه آیت الله هاشمی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال تجدید تمدن اسلامی بود، اظهار کرد: او معتقد بود از راه آزاداندیشی دینی می‌توان تمدن اسلامی را تجدید کرد. البته این اعتقاد را هم داشت که آزاد اندیشی خودبخود به وجود نمی‌آید بلکه به روشنفکری دینی نیاز دارد.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی پس از انقلاب هم بر این اعتقاد باقی ماند. او دنبال آگاهی بخشی به جامعه بود و از مسئولان کشور می‌خواست تا زمینه را برای ایجاد احزاب با سلایق مختلف فراهم کنند تا احزاب بتوانند به مردم آگاهی بدهند. یکی از اهداف آیت الله هاشمی از تاسیس دانشگاه آزاد هم آگاهی بخشی به جوانان بود.

بیشتر بخوانید: از کنایه به قالیباف تا دعوت از رییسی/ اصولگرایان درخواست تجدید نظر در سخنان امام خمینی را مطرح کردند!
هاشمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی انتخابات سالم و آزاد بهترین راه برای اداره کشور می‌دانست، تصریح کرد: او برای رای مردم اصالت قائل بود و اعتقاد داشت که آرای مردم موجب پشتیبانی از انقلاب می‌شود. او خود را بار‌ها در معرض رای مردم قرار داد. برایش اهمیت داشت که با رای مردم در مسئولیتی باشد و تا آخرین روز‌های عمرش هم نگران مردم بود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: