تاریخ انتشار: ۲۲:۱۸ - ۱۷ دی ۱۳۹۹
مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا با رد درخواست ترامپ در بیانیه‌ای گفت: براساس قضاوتی که دارم، سوگند من به حمایت و دفاع از قانون اساسی، من را از اینکه به صورت یکجانبه اعلام کنم کدام رای‌های الکتورال باید خوانده شود، و کدام خوانده نشود، باز می‌دارد.

مایک پنس و ترامپ

رویداد۲۴مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا با رد درخواست ترامپ در بیانیه‌ای گفت: براساس قضاوتی که دارم، سوگند من به حمایت و دفاع از قانون اساسی، من را از اینکه به صورت یکجانبه اعلام کنم کدام رای‌های الکتورال باید خوانده شود، و کدام خوانده نشود، باز می‌دارد.

چندی پیش ترامپ در پیامی ضمن مطرح کردن این ادعا کرده که ایالت‌ها اکنون به تخلف در شمارش آرا پی برده‌اند، نوشت: «ایالت‌ها می‌خواهند آرای خود را اصلاح کنند، آرایی که اکنون آن‌ها متوجه شده‌اند بر اساس تقلب و تخلف و روند فاسدی بود که هرگز مورد تأیید قوه مقننه قرار نگرفته.»
بیشتر بخوانید: ترامپ: وقتی انتخابات به سرقت رفته، پذیرش شکست در کار نخواهد بود
وی در ادامه نوشت: «تمام آنچه که مایک پنس باید انجام دهد این است که آن رأی‌ها را به ایالات‌ها پس بفرستد تا ما برنده شویم. مایک این کار را انجام بده. وقت نشان دادن شهامت است!»

این خواسته دونالد ترامپ از معاون خود در حالی مطرح شده که روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز گذشته گزارش داد که مایک پنس به ترامپ گفته که وی با وجود اصرار رئیس‌جمهور آمریکا، این قدرت را ندارد که بتواند مانع از تایید پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کنگره شود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، مایک پنس ، ترامپ
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: