تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - ۱۹ دی ۱۳۹۹
ترامپ گفت تنها هدف کمپین او از شکایت به دادگاه در مورد نتایج انتخابات "فقط اطمینان از سلامت رای گیری بود" و او با این کار "از دمکراسی در آمریکا دفاع کرد".
ترامپ
رویداد۲۴ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی ویدئویی گفته است که در روز ۲۰ ژانویه "دولتی تازه سوگند خواهد خورد" و افزود که او اکنون بر انتقال "روان، قانونمند و بی دست انداز قدرت تمرکز دارد. "

او در این پیام "حمله زننده" به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه را محکوم کرد و گفت: "من هم مثل همه آمریکایی‌ها از خشونت‌ها و بی قانونی و هرج و مرج خشمگین هستم. "

او یک روز قبل در پیامی به هوادرانش که پس از سخنرانی او در واشنگتن به کنگره یورش بردند گفته بود "به خانه برگردند"، اما افزود که "آن‌ها را دوست دارد. "

او در سخنرانی تازه گفت که به سرعت گارد ملی را برای ایجاد امنیت و بیرون راندن مهاجمان مستقر کرد و افزود: "آمریکا کشور حاکمیت نظم و قانون است و خواهد بود. "

بیشتر بخوانید: آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟
ترامپ گفت کسانی که دست به خشونت زدند و قانون را شکستند "هزینه آن را خواهند داد. "

او گفت: "ما تازه یک انتخابات فشرده را پشت سر گذاشته ایم و احساسات جریحه دار است، اما حالا باید بر اعصاب خود مسلط شویم و آرامش را برگردانیم و به کار مردم آمریکا رسیدگی کنیم. "

او گفت تنها هدف کمپین او از شکایت به دادگاه در مورد نتایج انتخابات "فقط اطمینان از سلامت رای گیری بود" و او با این کار "از دمکراسی در آمریکا دفاع کرد".

او اضافه کرد حالا که کنگره نتایج انتخابات را تصدیق کرده روز ۲۰ ژانویه یک دولت تازه سر کار خواهد آمد.
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: