تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
نماینده نجف‌آباد در مجلس خطاب به رئیس‌جمهوری گفت: شما هیچ توجیهی پذیرفته نیست و شما به لحاظ مسئول بودن باید پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر که حوادث آبان ریخته شد باشید.

ابوالفضل ابوترابی

رویداد۲۴ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: در این وقت کم بر خود لازم می‌دانم برای ثبت در تاریخ عرایضی را برای مردم به صورت مستدل داشته باشم.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس ادامه داد: آقای روحانی همانطور که خودتان فرمودید، آمریکا کدخدا است و حال که آمریکا برای شما کدخدا است ما هم به لحاظ کدخدا بودن آمریکا برای شما، مثل آن‌ها حتی اگر یک روز از رئیس جمهوری شان هم که شده ترامپ را استیضاح کردند، بد هم نیست که ما هم حتی اگر یک روز از ریاست جمهوری شما باقی مانده است، استیضاحتان کنیم، چرا که عملکرد شما مردم را از نظام، اسلام و روحانیت زده کرده است.

این نماینده مجلس بیان کرد:، اما قوه قضاییه باید بعد از ریاست جمهوری شما به دلایلی به پرونده‌های شما ورود کند از جمله اینکه شما در زمان انتخابات دور دوم خود و جهت تبلیغات، افترا و نشر اکاذیب به تصمیم نظام داشتید، شما با تطهیر منافقینی که ۱۲ هزار نفر را در کشور ترور کرده اند و منافقینی این فاحشه‌های سیاسی زمانه که هر روز با یک دشمنی همراه هستند به فرموده مقام معظم رهبری جای شهید و جلاد را عوض کردید، لذا تصمیم نظام که توسط رهبر حکیم، عالم و فقیه عادل یعنی حضرت امام خمینی (ره) به شعار انتخاباتی در مقابل یک کاندید تقلیل دادید و این مصداق بارز افترا و نشر اکاذیب به نظام است که دادستان کل کشور باید تشکیل پرونده دهند.

وی تاکید کرد: آقای روحانی شما با برجام نافرجام بزرگترین ظلم را به نظام کردید، همانطور که کارشناسان اعلام کردند پنجره جمعیت ایران تا سال ۱۴۱۵ است و بعد از آن جمعیت ایران به سراشیبی پیری وارد می‌شود و تا چند قرن محال خواهد بود کشوری با جمعیت پیری بتواند پیشرفت داشته باشد. یعنی شما با وقت کشی ۸ سال با شعار برجام وقت طلایی پیشرفت کشور را نابود کردید و بزرگترین ضربه برجام نابودی وقت اوج سن جوانی کشور بود.

ابوترابی اظهار داشت: بحث دو تابعیتی بودن شما مطرح است، در مجلس دهم که همسو با دولت شما بود تحقیق و تفحصی انجام شد که صراحتا در این تحقیق و تفحص شما به داشتن تابعیت اسکاتلند یا به بیان دیگری بریتانیا کبیر متهم شدید، از قوه قضاییه می‌خواهیم این پرونده را جهت تنویر افکار عمومی خارج از نوبت رسیدگی و اعلام کند.


بیشتر بخوانید: گلایه شدید روحانی از بودجه ۱۴۰۰: دبستانی هم باشی مفهمی مجلس چه کرده! +فیلم


ضربه ۱۵۰ هزار میلیاردی با حذف کارت سوخت

این نماینده مجلس بیان کرد: شما رئیس دولت هستید و طبق قانون تمام تصمیمات هیات وزیران با شما است، طبق نظر کارشناسان حذف کارت سوخت را کاری اشتباه می‌دانستند، ولی شما کارت را حذف کردید و حداقل ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور ضربه زدید، از طرفی شما رئیس شورای عالی امنیت ملی هستید و در زمانی که با بدترین مدیریت تصمیم گرفتید کارت سوخت را برگردانید اداره اطلاعات رسما چندین بار اعلام خطر کرد، سپاه هم چندین بار اعلام کرد این شیوه اشتباه است و سه روز قبل از فتنه بنزینی رئیس قوه قضاییه رسما اشتباه بودن تصمیم شما را اعلام کرد، اما شما به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی توجه نکردید و در این خصوص از شما هیچ توجیهی پذیرفته نیست و شما به لحاظ مسئول بودن باید پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر که در این جریان ریخته شد باشید.

وی ادامه داد: طبق گزارش تفریغ بودجه در دوره قبل مجلس و همچنین صحبت‌های آقای سیف رئیس بانک مرکزی سابق، به دستور شما ۳۰ میلیارد دلار ارز مداخله‌ای و ۳۰ میلیارد ارز یارانه‌ای برای سوبسید سفر‌های خارجی یا اجناس دادید که معلوم نیست و فساد گسترده‌ای در این خصوص به وجود آمد، لذا قوه قضاییه از باب سبب از مباشر و اتلاف بیت المال باید شما را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

ابوترابی بیان کرد: شما به منتقدین بیش از ۵۴ بار، توهین کردید بعضی از این توهین مثل بی هویت، بی شناسنامه مشمول حد الهی است.

این نماینده مردم در مجلس گفت:آقای روحانی، سه موضوع است که انسان را در هر دو دنیا نابود می‌کند، تنبلی، تکبر و اشرافی گری، شما برای مردم ایران، رئیس جمهور نبودید بلکه سبک پادشاهان کشور‌های حوزه خلیج فارس را می‌خواستید که کشور را اداره کنید یعنی مدیریت کاخ نشینی از راه دور، وزرا و روسای قوای و معاونین اول شما بین مردم هستند، ولی شما کرونا را بهانه کردید البته شما را باید به عنوان مبدع و پدر علم سرشماری از داخل خودرو دانست، عملکرد شما به صورتی بود که رضایت مردم در نظرسنجی یک مراجعه رسمی دولت یا وابسته به دولت وضعیت حداقلی دارد.

وی اظهار داشت: اگر در درگاه خدا، شهدا و مردم عذرخواهی کنید و این مدت کوتاه باقی مانده را دریابید، برجام را دفن کنید و این فکر غلطی که دارید "اگر ما نبودیم کشور در این جنگ اقتصادی متلاشی می‌شد" که ناشی از تکبر است را اصلاح کنید و از دفتر خود خارج شوید و هر سه قوه با اتحاد در مدت باقی مانده از دولت شما، در تولید جهش بزرگ ایجاد می‌شود و این اتفاق شدنی است و اگر شما به جای حاشیه‌ها متمرکز بر تولید شوید نامی نیکو از خود در اذهان باقی خواهید گذاشت.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در خصوص حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان نجف آباد بیشترین شهید ایران به تناسب جمعیت در ۸ سال دفاع مقدس را تقدیم انقلاب کرد، همچنین شهرستان تیران و کرون بیشترین شهید مدافع حرم در زمان جنگ داعش را تقدیم انقلاب کرد، شهرستان تیران و کرون زادگاه آیت الله مظاهری است از این جهت رفع کمبود‌هایی که دارند را با وزرا و معاونین و سایر مسئولین اجرایی پیگیری خواهم کرد.

منبع: خانه ملت
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
1
2
300 نه بیش از 1500 نفر
مردم حواسشون هست
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
1
از دست شما خالی بندا دیوونه شدیم دیگه چهل سالمون شد اخرش نفهمیدیم شماها حرف حسابتون چیه؟! مثل آفتاب پرست رنگ عوض میکنین مثل آب خوردن دروغ میگین آقا شما دینتون چیه ایمان تون چیه مرامتون چیه خداتون کیه؟
کادیلاک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
1
فتنه بنزینی؟!!! خوبه ما هم بهت بگیم سیب زمینی ؟!
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
0
300تا فقط بیشتر نبود.نعل وارونه نزن نماینده؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: