تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شهرداری تهران موظف بود درباره ضرب و شتم سرباز پلیس راهور از راهور حمایت قانونی و معنوی کند.

ماجرای درگیری نماینده مجلس و سرباز ناجا

رویداد۲۴ رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری خطاب به شهرداری و نسبت به تظلم خواهی از سرباز وظیفه پلیس راهور که به واسطه اجرای قانون و انجام وظیفه مورد ستم از سوی نماینده مجلس واقع شده گفت: شهرداری تهران موظف است؛ نسبت به تظلم خواهى و انجام شكایت براى رسيدگى به اين بزه آشكار كه در روز روشن و در منظر مردم اقدام به توهين و ضرب و شتم نماينده قانون نموده پيگيرى و اقدام شايسته را به عمل آورده و يا در صورت استنكاف و تاخير غير قابل قبول سازمان مسئول به هر دليلى، به صورت مستقل اقدام قانونى بعمل آورده و از رئیس مجلس نیز به صورت رسمى درخواست رسیدگی فورى به اين ماجراى دردناك را فراهم نماید.

محمد جواد حق شناس در دویست و شصت و نهمین جلسه شورا تذکری خطاب به شهرداری تهران و هیات رییسه شورا نسبت به تظلم خواهی سرباز اکبری؛ سرباز وظیفه راهور قرائت کرد.

وی در ابتدای سخنان خود قطعه شعری از منوچهر آتشی سرود و گفت: این، ویله ی زخمی عتیق است دیر به فریاد آمده
نه ناله ی سیلی خوردن دیروز و امروز
زخمی که دیگر زخم نیست
نه شرب خونی نه شرابه ی چاک و تریشه ای
کبوده ی درد است و بس
که سر به مهر با تو مانده و می ماند
زنده ياد منوچهر آتشى

وی در ادامه افزود: خبر كوتاه بود و باور نكردنى"حامد اكبرى سرباز جوان در خيابان انقلاب تهران در راستاى انجام وظيفه قانونى خود توسط شخصى كه در لباس قانونگذار در آمده است هتك حرمت شده وسيلى خورده است." بنا بر وظيفه، در راستاى حفظ حمیت سازمانی و دفاع از هویت معنوى سربازان گرانقدری که تحت امر پلیس راهور انجام وظیفه می نمایند شهردارى تهران موظف بود براى حمايت معنوى و قانونى از پلیس راهور که عموماً متشکل از سربازان، درجه داران و افسران زحمتکش و جان بركف می باشند که در این هوای ناپاك شهر تهران که آلودگی هایش متأسفانه به دلیل قانون شکنی های فراوان به صدر شهرهای آلوده نزديك شده و به طور شبانه روزی خدمت می كنند حمایت قانونی نماید. تا هر تازه به دوران رسیده ای جرأت نکند به حريم سربازی که نماد و نماینده اعمال نظم و قانون در مديريت شهری می باشد و حرمتش واجب، بى رحمانه بتازد و بر گونه يخ زده اش به ستم سيلى بنوازد.

حق شناس در ادامه اظهار داشت: بعد شخص ره گم کرده تر از آن نماینده مجلس با استفاده از تریبون رسمى با تجاهر و قلدری تمام سرباز وطن را مورد عتاب و خطاب قرار دهد، از آنجائی که این مهم تاکنون انجام نگردیده شهرداری تهران موظف است؛ نسبت به تظلم خواهى و انجام شكایت براى رسيدگى به اين بزه آشكار كه در روز روشن و در منظر مردم اقدام به توهين و ضرب و شتم نماينده قانون نموده پيگيرى و اقدام شايسته را به عمل آورده و يا در صورت استنكاف و تاخير غير قابل قبول سازمان مسئول به هر دليلى، به صورت مستقل اقدام قانونى بعمل آورده و از رئیس مجلس نیز به صورت رسمى درخواست رسیدگی فورى به اين ماجراى دردناك را فراهم نماید و در اولين فرصت ممكن و بدون تاخير نسبت به تقدير مادى ومعنوى از اين سرباز شايسته وطن در صحن شورای اسلامی شهر تهران صورت گیرد.

حق شناس افزود: باشد كه ديگر شهرمان شاهد چنين بى پروايى هاى غير قابل گذشت و بخشش و شكستن جان قانون در پاى قانون شكنان نباشد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
0
2
از مظلوم دفاع کردن وظیفه همه است نماینده ا ی که دست بزن بر روی فرزند ملت و قانون را دارد نماینده نیست دشمن قانون و ملت است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
0
0
ابراهیم بت شکن باید دوستی با همشهری و هم حزبی و دوستش قالیباف را کنار میگذاشت و علی وار به این مساله ورود میکرد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: