به دلیل توافق دولت با آژانس، رسیدگی به لایحه بودجه از دستور کار مجلس خارج شد! | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک نماینده مجلس خبر داد:
مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر از توقف رسیدگی به لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس خبر داد.

به دلیل توافق دولت با آژانس، رسیدگی به لایحه بودجه از دستور کار مجلس خارج شد!

رویداد۲۴ مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر از توقف رسیدگی به لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس خبر داد.

 شریعتی نوشته است: مجلس به دلیل تفاهم مشکوک دیروز دولت با آژانس و احتمال قوی نقض قانون اقدام راهبردی، از دستور رسمی خود خارج شد
طبق قانون:

۱. با عدم انجام تعهدات طرف مقابل در لغو کامل تحریمها، از فردا ۵ اسفند باید #توقف نظارت‌های فراپادمانی بدون راه فرار انجام شود

۲. مجلس باید گزارش اقدامات فنی وسیاسی دولت را بشنود و اگر قانع نشد، افراد مستنکف از اجرای قانون (رییس‌جمهور و سایر مقامات ذیربط) مجازات شوند.

۳. تداوم هرگونه نظارت فراپادمانی به هرشکل، تخلف است و مجلس از حق ملت کوتاه نمی‌آید.
«تا یکساعت دیگر دولتی‌ها به مجلس آمده، گزارش میدهند»


بیشتر بخوانید: حمله ذوالنور به دولت: تا قانون بیانیه مشترک ایران و آژانس پاره نشود، هیچ مقام دولتی حق ورود به مجلس را ندارد


واکنش زهره الهیان، نماینده مجلس به تفاهم ایران و آژانس: مسئولین دولت مجرم شناخته می‌شوند و باید مجازات شوند

نماینده تهران در مجلس، نوشت: اعتراض مجلس به بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی و آژانس که شب گذشته ساعت ۱۲ منتشر شد، باعث توقف رسیدگی به بودجه در مجلس شد.

همچنین زهره الهیان نماینده تهران در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در صفحه توئیتر خود نوشت:اعتراض مجلس به بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی و آژانس که شب گذشته ساعت ۱۲ منتشر شد، باعث توقف رسیدگی به بودجه در مجلس شد.

الهیان ادامه داد: «نمایندگان یک صدا از تخطی دولت از قانون لغو تحریم‌ها اعتراض کردند مسئولین دولت بواسطه عدم اجرای قانون طبق بند ۹ قانون لغو تحریم‌ها مجرم شناخته میشوند و باید مجازات گردند»

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
United States of America
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
جالبه مجلس حرف اول را نمیزنه.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: