تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
پس از طوفان و برف سنگینی که در اواسط ماه فوریه در آمریکا رخ داد برخی از ایالات از جمله میسیسیپی با مشکلاتی چون قطع آب و برق مواجه شدند. اکنون پس از گذشت یک ماه از این حادثه شهر جکسون مرکز ایالت میسیسیپی هنوز در بحران بی آبی بسر می‌برد.

بحران بی آبی در میسیسیپیرویداد۲۴ بدنبال طوفان و برف سنگینی که یک ماه گذشته در آمریکا اتفاق افتاد برخی از ایالت‌های آمریکا با بحران قطع آب و برق مواجه شدند.

این طوفان مهیب سبب شد تا دست کم ۴ میلیون شهروند این کشور در سرمای زیر صفر بدون برق بمانند.

مقامات ۷ ایالت آمریکا از جمله اورگان، تگزاس و میسیسیپی پیشتر در ایالت‌های خود اعلام حالت فوق‌العاده کرده بودند.


بیشتر بخوانید: خاموشی در آمریکا همراه با بارش برف شدید


تگزاس یکی از ایالت‌هایی بود که با مشکلات جدی مواجه شد.
پس گذشت یک ماه‌ از این طوفان و برف سنگین آمریکا ایالت میسیسیپی هنوز با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می‌کند.

طوفان سنگین زمستانی که ایالات آمریکا را از کار انداخته بود شهر جکسون میسیسیپی را طی دو هفته گذشته بدون آب آشامیدنی گذاشته است.

گفته می‌شود که نیرو‌های گارد ملی به شهر جکسون میسیسیپی فراخوانده شده اند که به ۴۶۰ هزار نفر از شهروندان این شهر آب آشامیدنی برسانند.

آبی که در دسترس مردم هست آبی ست که قابل آشامیدن نیست بلکه آب آلوده‌ای است که تنها کاربرد آن ریختن در سیفون توالت است.

یکی از اهالی شهرجکسون  مرکز ایالت میسیسیپی گفته است که برخی از مردم آب ندارند و یا اصلا نمی‌توانند گیر بیاورند. برخی از مردم هم از لوله‌هایی که طی طوفان نشت کرده اند آب بر می‌دارند.

یخبندان بی سابقه‌ای که در اواسط ماه فوریه رخ داد سیستم کهنه شهر جکسون مرکز ایالت میسیسیپی را از کار انداخته تا حدی که ده‌ها لوله آب ترکیده و یا یخ زده اند. در تصاویر روز عکس‌هایی از بحران بی آبی میسیسیپی را ببینید.

منبع: reuters

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: