تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹
رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداران سابق مناطق ۲ و ۸ بازپرسی شدند و سپس با وثیقه آزاد شدند.

تخلفات شهرداری تهران

رویداد۲۴ محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه هم اندیشی را امروز از ساعت ٧:٣٠ صبح با حضور شهردار تهران شروع کردیم و مسائل مهمی هم مطرح شد.

وی ادامه داد: آخرین وضعیت پرونده آقای شریفی در دادسرای نظامی و اقداماتی که شهرداری انجام داده بود و تعداد تاکسی‌های از رده خارج شده هم از مباحث مطرح در جلسه بود و اعضا هم بحث‌های دیگری مطرح کردند.

رییس شورای شهر تهران افزود: در ابتدای جلسه علنی، موضوع اساسنامه سازمان‌های شهرداری مطرح شد، ما در شهرداری ٤٣ شرکت و سازمان داریم و تعدادی از آن‌ها متأسفانه اساسنامه هایشان به تصویب شورا نرسید و غیرقانونی هستند، برای اینکه این مشکل حل شود قرار شد اساسنامه‌های تیپ برای همه فراهم شود تا آن‌ها قانونی شوند.

هاشمی تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه در بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری، برخی سازمان‌ها را ادغام کرد و تغییر ساختاری که  در نظر گرفته بودند مورد مخالفت شهرداری و بعضی از اعضا قرار گرفت و به برگشت لایحه به کمیسیون رای داده شد.


بیشتر بخوانید: آزادی شهرداران بازداشتی بعد از ۴۰ روز/ بازداشت‌شدگان به شهرداری بازمی‌گردند؟


وی گفت: امروز افزایش سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی را مصوب کردیم تا با توجه به افزایش قیمت‌ها در خرید اتوبوس دچار مشکل نشوند. همچنین در ادامه آخرین گزارش مالی خزانه دار شورا تا پایان بهمن ۹۹ قرائت شد که نشان می‌داد شهرداری توانسته ۶۵ درصد درآمد مصوب را جذب کند.

هاشمی بیان کرد: شهرداری قول داده تحقق بودجه را تا پایان سال به ۸۰ درصد برساند که حدود ۸ درصد از این بودجه غیرنقدی بوده است و همچنان تحقق بودجه غیرنقدی در شهرداری پابرجا است.

رئیس شورای شهر تهران یاداور شد: بودجه دوبرابر نشده است و در حدود ۲۷ درصد افزایش بودجه داشتیم، بودجه سال ۹۹ را انبساطی بسته بودیم و نسبت به سال گذشته افزایش ۴هزار میلیاردی تحقق بودجه را شاهد بودیم.

هاشمی افزود: با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات موجود، تحقق درآمد‌ها بد نبوده است از طرفی درآمد‌های پایدار در حدود ۳۰ درصد بوده است که برخی معتقدند درآمد پایدار شهرداری بیشتر است و باید فروش تراکم مازاد نیز در گروه درآمد‌های پایدار قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: شهرداری خوب عمل کرده و با توجه به شرایط کرونایی و رکود اقتصادی و افزایش هزینه‌ها توانسته شهر را مدیریت کند و خلاف قانون هم عمل نکرده و شهرفروشی نکرده است.

هاشمی گفت: در انتخابات شورا‌ها شرکت نمی‌کنم و در انتخابات ریاست جمهوری هم قرار شد که گول نخورم؛ سال آینده بازنشسته می‌شوم و باید ببینم که من را به کار برمی گردانند یا نه، اما اگر برگردانند به جمهوری اسلامی خدمت می‌کنم.

وی در پایان درباره آخرین پرونده شهرداران بازداشتی گفت: دو شهردار بازپرسی شدند و شهرداران با وثیقه آزاد شدند، اما چون هنوز متهم هستند بهتر است درباره آن‌ها صحبت نشود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: