تاریخ انتشار: ۰۶:۳۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
استقلال ۳ - الدحیل ۴
تیم فوتبال استقلال در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا جدال حساس و جذاب برابر الدحیل قطر را در شرایطی واگذار کرد که «پاشنه آشیل» این تیم همچنان به تیم آبی ایران ضربه زد.

 شکست استقلال

رویداد۲۴  تیم فوتبال استقلال در سومین دیدار از مرحله گروه لیگ قهرمانان آسیا در گروه سوم از ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه امروز چهارشنبه در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده به مصاف تیم الدحیل قطر رفت که این دیدار با برتری ۴ بر ۳ قطری‌ها خاتمه یافت.

ارسلان مطهری (۴)، شیخ دیاباته (۳۴) و فرشید اسماعیلی (۷۴) برای استقلال گل زدند. «اولونگا» (۱۰ و ۲۷ و۸۵) و عبدالله الاحرق (۴۳) برای الدحیل گل زد.

استقلال در این دیدار با رشیدمظاهری، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، محمد نادری (۵۹ هرویه میلیچ)، مسعود ریگی (۵۰ مهدی مهدی پور)، فرشید اسماعیلی، احمد موسوی (۵۰ وریا غفوری)، آرش رضاوند (۸۶ داریوش شجاعیان)، ارسلان مطهری (۸۶ آرمان رمضانی)، مهدی قایدی و شیخ دیاباته به میدان رفت.
بیشتر بخوانید: پاداش استقلالی‌ها پرداخت شد
شاگردان فرهاد مجیدی که با پیروزی در دو دیدار قبلی برابر الاهلی عربستان و الشرطه عراق برای تثبیت صدرنشینی و افزایش شانس صعود از گروه به مصاف الدحیل قطر آمده بود، خیلی زود به خواسته اش رسید و در دقیقه ۴ روی ارسال موسوی از جناح راست و ضربه سر ارسلان مطهری به گل اول رسید.


پس از این گل الدحیل که به نوعی غافلگیر شده بود فشار حملاتش را روی دروازه آبی‌های ایران بیشتر کرد و خیلی زود توانست گل تساوی را به ثمر برساند. در دقیقه ۱۰ این دیدار ارسال پشت مدافعان استقلال برای «ادمیلسون» با شوت او همراه شد و توپ پس از دفع مظاهری برابر «اولونگا» قرار گرفت تا او کار را به تساوی بکشاند.

با رد و بدل شدن دو گل زودهنگام بازی جذابیت بیشتری پیدا کرد، اما دو تیم با هوشیاری بیشتری کار را دنبال کردند. استقلال در دقیقه ۱۸ توسط فرشید اسماعیلی صاحب یک موقعیت خوب برای گلزنی شد، اما اسماعیلی در حالی که قصد داشت توپ را از بالای سر دروازه بان الدحیل به گل تبدیل کند، در زدن ضربه آخر کم دقتی کرد و توپ به گلر حریف رسید.

در دقیقه ۲۷ این دیدار مسعود ریگی که یکی از بهترین بازیکنان استقلال در دیدار‌های گذشته بود پشت محوطه جریمه در رساندن توپ به هم تیمی اش دچار اشتباه شد و توپ به اولونگا رسید تا او با ورود به محوطه جریمه و ضربه‌ای دقیق گل دوم را به ثمر برساند.


تلاش برای رسیدن به گل تساوی از سوی استقلالی‌ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۴ ارسلان مطهری پس از دریافت پاس دقیق از فرشید اسماعیلی توپ را عرضی برای شیخ دیاباته ارسال کرد که شیخ با ضربه‌ای دقیق گل تساوی را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد پاس مهدی قایدی در عرض به شیخ دیاباته رسید تا در موقعیت زدن گل سوم قرار بگیرد، اما دخالت مدافع حریف اجازه نداد شیخ با دقت به توپ ضربه بزند و داور اعلام کرنر کرد. این ضربه هم موقعیت جدی برای ارسلان مطهری ایجاد کرد، اما شوت او را دروازه بان الدحیل برگرداند.

در دقیقه ۴۳ بازهم این الدحیل بود که از روی غفلت مدافعان استقلال به گل رسید و عبدالله الاحرق به ضربه‌ای دقیق گل سوم را برای قرمزپوشان الدحیل وارد دروازه کرد تا نیمه اول با برتری قطری‌ها به پایان برسد.

نیمه دوم با حملات استقلال شروع شد و فرهاد مجیدی پس از گذشت ۵ دقیقه از این نیمه وریا غفوری و مهدی پور را به میدان فرستاد تا گل عقب افتاده را جبران کنند. در دقیقه ۵۶ خطایی روی مهدی قایدی رخ داد که استقلالی‌ها اعتقاد به پنالتی داشتند، اما داور دستور ادامه بازی داد.

استقلال که برای رسیدن به گل فشار زیادی را روی دروازه حریف وارد کرده بود در دقیقه ۷۴ توسط فرشید اسماعیلی به خواسته اش رسید و گل تساوی را زد. در این دقیقه هرویه میلیچ کرنری را روی دروازه ارسال کرد که پس از دفع ناقص مدافعان الدحیل توپ روی سر اسماعیلی آمد و او با ضربه‌ای دقیق گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۰ مهدی قایدی با عبور از مدافع مستقیمش وارد محوطه جریمه حریف شد و توپ خوبی را برای فرشید اسماعیلی ارسال کرد، اما ضربه محکم اسماعیلی به کرنر رفت.

در دقیقه ۸۵ پاشنه آشیل استقلال دوباره به این تیم لطمه زد و آشفتگی در خط دفاعی باعث شد اولونگا با دریافت توپ درون محوطه جریمه و چرخش و ضربه‌ای دقیق برای چهارمین بار دروازه شاگردان مجیدی را باز کند.


بعد از این گل فرهاد مجیدی دست به دو تعویض زد و شجاعیان و رمضانی را به زمین فرستاد تا بتواند گل تساوی را به ثمر برساند، اما تلاش آبی‌ها راه به جایی نبرد و نخستین شکست فرهاد مجیدی پس از بازگشت به استقلال و اولین باخت آبی‌ها در آسیا رقم خورد.

دیدار برگشت دو تیم یکشنبه برگزار خواهد شد. الدحیل با این پیروزی ۷ امتیازی شد و به صدر گروه سوم صعود کرد و استقلال با ۶ امتیاز در رده دوم قرار گرفت.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: