تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
این سازه ۴۰ ساله در سال ۲۰۱۲ و پس از تعمیر اساسی از سوی کره جنوبی مجددا به آب انداخته شد و از سال ۱۹۸۱ در اندونزی کار می‌کند.

رویداد۲۴   ارتش اندونزی می‌گوید اقلامی را پیدا کرده که نشان می‌دهد زیر دریایی مفقود شده این کشور و ۵۳ خدمه آن غرق شده‌اند. آن‌ها می‌گویند امیدی به نجات هیچ یک از خدمه وجود ندارد.

به نقل از سایت خبری "آ بی سی" آمریکا، زیردریایی "کی. آر.‌ای نانگالا-۴۰۲" ۳ روز پیش و حین شرکت در یک مانور در شمال دریای بالی ارتباط خود با مرکز کنترل را از دست داد و مفقود شد.

غرق زیردریایی اندونزی با ۵۳ سرنشین

بقایای به جا مانده از زیردریایی اندونزی

رئیس ستاد نیرو‌های دریایی ارتش اندونزی در این باره گفت: زیردریایی این کشور در ارتفاعی ۸۵۰ متری دریا و در جایی پائین‌تر از آستانه حرکت ایمنی‌اش شناسایی شده است. این زیر دریایی می‌توانست در ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح دریا حرکت کند.

پیش از این یک ناوچه استرالیایی مجهز به سیستم ناوبری صوتی و هلی‌کوپتر و هواپیما‌های شناسایی آمریکایی به عملیات جست‌و‌جو ملحق شدند. کشتی‌های مالزی و سنگاپور نیز در عملیات جست و جو مشارکت کردند.

در زمان عملیات جست و جو هیچ نشانه زندگی از زیردریایی دریافت نشد، اما خانواده خدمه و سرنشینان زیردریایی به پیدا کردن به موقع این شناور امیدوار بودند.

زیردریایی ۱۳۹۵ تنی و ۵۹.۵ متری و در دهه ۷۰ میلادی در آلمان ساخته شد. این سازه ۴۰ ساله در سال ۲۰۱۲ و پس از تعمیر اساسی از سوی کره جنوبی مجددا به آب انداخته شد و از سال ۱۹۸۱ در اندونزی کار می‌کند.

زیر دریایی ارتش اندونزی حدود ۳ روز پیش و در یک تمرین آموزشی در شمال دریای بالی مفقود شد/ عکس: AP

غرق زیردریایی اندونزی با ۵۳ سرنشین

"جوکو ویدودو" رئیس‌جمهور اندونزی از ابتدای شروع این حادثه دستور همه جانیه برای پیدا کردن شناور را صادر کرد و از مردم خواست برای بازگشت سالم خدمه دعا کنند.

جست‌و‌جو در محل شروع حرکت اولیه زیر دریایی و با پیدا کردن یک لکه نفتی- روغنی آغاز شد.

مارگونو فرمانده نیروی دریایی ارتش اندونزی در این باره گفت: این مواد می‌تواند به دلیل ترک مخزن سوخت به دریا نشت کرده باشد یا خدمه برای کاهش وزن شناور مایعات درون سازه را کاهش داده تا به سطح بازگردند.

زیردریایی اندونزی در ۱۰۰ کیلومتری شمال دریای بالی مفقود شد
غرق زیردریایی اندونزی با ۵۳ سرنشین

علت مفقود شدن زیر دریایی هنوز مشخص نیست، اما نیروی دریایی می‌گوید یک نقص فنی باعث شده تا زیردریایی قادر به باگشت دوباره به سطح نشود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: