تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
سخنگوی وزارت امور خارجه در پی حادثه ناگوار به وقوع پیوسته در بیمارستان ابن‌الخطیب بغداد که منجر به جان باختن و جراحت ده‌ها نفر از شهروندان عراقی شد، مراتب تسلیت و همدردی عمیق دولت و ملت ایران با دولت و ملت عراق به ویژه خانواده قربانیان را ابراز و برای شهدای این حادثه تلخ رحمت و مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده قربانیان صبر و اجر مسئلت کرد.

همدردی ایران با دولت و ملت عراق در پی وقوع حادثه در بیمارستان بغداد

رویداد۲۴ سخنگوی وزارت امور خارجه در پی وقوع حادثه در بیمارستان ابن الخطیب بغداد مراتب تسلیت و همدردی عمیق دولت و ملت ایران با دولت و ملت عراق به ویژه خانواده قربانیان را ابراز کرد.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یکشنبه) در پی حادثه ناگوار به وقوع پیوسته در بیمارستان ابن الخطیب بغداد که منجر به جان باختن و جراحت ده‌ها نفر از شهروندان عراقی شد، مراتب تسلیت و همدردی عمیق دولت و ملت ایران با دولت و ملت عراق به ویژه خانواده قربانیان را ابراز و برای شهدای این حادثه تلخ رحمت و مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده قربانیان صبر و اجر مسئلت کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در پیامی توئیتری حادثه دردناک و مصیبت بزرگ بیمارستان ابن خطیب بغداد را به دولت و ملت برادر عراق و خانواده‌های قربانیان صمیمانه تسلیت گفت و افزود: از خداوند متعال برای شهدای این حادثه رحمت و برای مجروحان شفای عاجل خواهانم.

 رسانه‌های عراقی بامداد امروز (یکشنبه) از وقوع انفجاری در بیمارستان «ابن الخطیب» واقع در بغداد خبر دادند و علت این حادثه، انفجار کپسول اکسیژن در این بیمارستان محل بستری مبتلایان به «کووید۱۹» اعلام شد.


بیشتر بخوانید: آتش سوزی در بیمارستانی در بغداد دست‌کم ۲۷ کشته برجای گذاشت +فیلم


منابع درمانی در عراق خبر دادند که در پی انفجار در بیمارستان ابن الخطیب، حداقل ۲۳ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. دقایقی پس از انتشار این خبر، برخی رسانه‌های عراقی به نقل از منابع درمانی در سه بیمارستان نزدیک این مرکز، گزارش دادند که شمار تلفات در این حادثه به ۲۷ کشته و ۴۶ مجروح افزایش یافته است.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق نیز با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این انفجار گفت: «حادثه بیمارستان ابن الخطیب بر امنیت ملی عراق تأثیر می‌گذارد. این حادثه شاهدی بر عدم موفقیت است و نیاز به بررسی فوری دارد. سهل انگاری فقط یک اشتباه نیست، بلکه جرمی است که همه افراد سهل‌انگار باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. من خواستار نتایج تحقیقات در مورد حادثه بیمارستان ابن الخطیب ظرف ۲۴ ساعت و پاسخگویی افراد خاطی هستم».

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: