تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: امسال به دلیل شرایط اقلیمی و خشکی حاکم و کاهش ۴۰ درصدی بارندگی ممکن است در اواخر فصل بهار و تابستان شاهد آلایندگی گرد و غبار باشیم و آلودگی ناشی از ازن بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

هشدار درباره وقوع گرد و غبار و آلودگی ازن در تابستان

رویداد۲۴  سید آرش حسینی میلانی در جریان دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: شورا‌ها یکی از مهمترین نمود‌های دموکراسی به ویژه در سطح محلی هستند و امید داریم که مراجع بررسی کننده صلاحیت‌ها حداکثر رواداری را در بررسی تایید صلاحیت‌ها داشته باشند.

او ادامه داد: شورا یک نهاد اجتماعی است و نباید نگاه سیاسی به آن داشت و باید فضا و فرصتی را فراهم کرد که بهترین نیرو‌های این آب و خاک در آن خدمت کنند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه خبر‌های نگران‌کننده‌ای درباره پاندمی کرونا در هند به گوش می‌رسد گفت: از دستگاه‌های مسئول تقاضا دارم نسبت به تشدید و کنترل قرنطینه‌های مرزی نظارت کاملی را داشته باشند.


بیشتر بخوانید: سال ۹۹ ازن در تهران رکورد زد


او همچنین در ادامه تذکر خود با اشاره به آلودگی هوای تهران گفت: امسال به دلیل شرایط اقلیمی و خشکی حاکم و کاهش ۴۰ درصدی بارندگی ممکن است در اواخر فصل بهار و تابستان شاهد آلایندگی گرد و غبار باشیم و آلودگی ناشی از ازن بیشتر از سال گذشته خواهد بود. در سال گذشته ۳۴ روز آلایندگی ناشی از ازن را در تیر و مرداد داشتیم و به دلیل شرایط اجتناب ناپذیر کرونایی، طرح ترافیک را هم لغو می‌کنیم و در منطقه مرکزی احتمال افزایش آلایندگی ازن افزایش پیدا می‌کند.

میلانی افزود: باید به مساله گردوغبار نیز توجه کرد. در فرودین ماه با پدیده آلودگی مواجه شدیم و در حالی که تعداد روز‌های پاک پایتخت در فروردین ماه قابل توجه است امسال تنها دو روز هوای پاک داشتیم و با ۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس مواجه بودم که از کانون‌های غبارخیز اطراف تهران منتقل شده بود و هنوز غباری که از منطقه عراق و عربستان به کشور وارد می‌شود هنوز به تهران نرسیده و نیاز است تا کارگروه آلودگی هوا تشکیل شود و تمهیداتی در نظر گرفته شود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: