تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
ماسوتاتسو اویاما (نام کره‌ای چوی یونگ - ای) (۱۹۲۳–۱۹۹۴) بنیان‌گذار سبک کیوکوشین کای کاراته است. او روز ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۲۳ بدنیا آمد و روز ششم اردیبهشت (۲۶ آوریل ۱۹۹۴) درگذشت. از وی به عنوان قدرتمند‌ترین رزمی کار تاریخ یاد می‌شود.

قدرتمند ترین رزمی کار تاریخرویداد۲۴ اویاما در سال ۱۹۲۳ در جنوب غربی کره متولد شد و در نه سالگی شروع به فراگیری کمپوی کره‌ای نمود. پس از پایان دبیرستان در سئول (پایتخت کره)، در سال ۱۹۳۸ پدرش او را به ژاپن فرستاد تا آموزش خلبانی ببیند.

در ژاپن ابتدا جودو را آموخت و سپس به فراگرفتن کاراته زیر نظر فوناکوشی پرداخت.

در ۱۷ سالگی آن چنان پیشرفتی در کاراته داشت که به درجه دان ۲ مفتخر شد و به دنبال آن در ۲۲ سالگی به درجه دان ۴ ارتقای یافت و پس از مدتی در پایان جنگ جهانی دوم، به مقام قهرمانی کاراته ژاپن نائل شد.

 

وی سپس مدتی را به تمرینات سخت روحی و جسمی ادامه داد و سپس با ابداعاتی که در کاراته‌های موجود ایجاد نموده بود، کاراته کیوکوشین کای کان را بنیان‌گذارد.

 

آن گاه وی شروع به مسافرت به اطراف دنیا به خصوص اروپا و آمریکا نمود؛ که در این مسافرت‌ها شاهکار عملیات کاراته را به نمایش گذاشت؛ از جمله مبارزات اویاما با گاو‌های وحشی و شکستن اجسام سخت زبانزد خاص و عام است.

 

یکی از شاهکار‌های او نیز مبارزه کردن با سیصد نفر از شاگردان خود در طول سه روز بود که تمام آن‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشت.

 

او در روز چهارم نیز اعلام آمادگی کرد، اما کسی حاضر به رویارویی با وی نشد.

 

سرانجام وی در سال ۱۹۵۶ به‌طور رسمی مقدمات نخستین باشگاه کیوکوشین کای کان را در توکیو بنیان نهاد.

وی روز 27 آوریل سال ۱۹۹۴ در سن ۷۱ سالگی به خاطر بیماری سرطان ریه در گذشت.

 

اویاما در سال ۱۹۵۵ به آمریکا دعوت شد. سپس به اروپا رفت؛ در این سفر با مردان بسیاری مبارزه کرد و برای نخستین بار سر بطری شیشه‌ای را با تیغهٔ دست خود شکست و موجب حیرت همگان شد. ماسوتاتسو در شیکاگو،  ایلینوی ازنو با یک گاو وحشی به مبارزه پرداخت؛ این امر موجب انتقاد باشگاه دوستی حیوانات گردید.

 

اویاما پس از شکست دادن گاو وحشی گفت: «هدف من قدرت‌نمایی نبوده بلکه می‌خواستم ثابت نمایم انسان‌ها ذاتاً استعداد‌هایی دارند که اگر آن را شکوفا سازند می‌توانند بر همه چیز پیروز گردند»، در تصاویر روز عکس های قدرتمندترین رزمی کار تاریخ را ببینید.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
1
0
کاش با یک ببر مبارزه میکرد میدیدم ایا میتونست اظهار قدرت بکنه خخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
0
0
من عکسی از ایشان را دارم که تصویر امام حمینی را در دست گرفته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: