تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
مهمترین ماموریت جواد نکونام در آستانه بازی بسیار حساس با السد قطر، کار کردن روی تمرکز شاگردانش است.

لیگ قهرمانان آسیا

رویداد۲۴  فولاد بعد از پیروزی 0-4 مقابل العین در مرحله پلی‌اف، در اولین بازی مرحله گروهی مقابل السد قرار گرفت و در شرایطی که تا دقیقه 89 از حریفش پیش بود، نهایتا از شاگردان ژاوی گل خورد تا بازی با تساوی 1-1 به پایان برسد. مشکلی که در بازی با النصرعربستان هم تکرار شد و فولاد، بازی برده را با تساوی عوض کرد.

داستان بازی برگشت با تیم عربستانی را هم که می‌دانید. فولاد روی اشتباه مرگبار مهران موسوی گل اول را از حریف خورد و در شرایطی که به دنبال جبران گل خورده بود، عبدالرزاق حمدالله با اشتباه از اشتباه خط دفاعی این تیم گل دوم را هم وارد دروازه محسن فروزان کرد تا اولین باخت فولاد در لیگ قهرمانان رقم بخورد.

در چنین شرایطی،محمد علوی سرپرست تیم فولاد در مصاحبه‌ای که امروز با روزنامه فرهیختگان داشته به نکته بسیار مهمی اشاره کرده و گفته است: جلوی النصر موقعیت‌های زیادی داشتیم ولی خستگی و عدم تمرکز اجازه نداد به گل برسیم. اینکه تیم حریف ما را تحت فشار قرار دهد طبیعی است. باید تمرکز خود را بالا ببریم و وقتی تحت فشار قرار می‌گیریم به ‌راحتی گل نخوریم.

این موضوع نشان می‌دهد که جدا از بحث ریکاوری مناسب، جواد نکونام باید روی مسائل روانی هم با شاگردانش کار کند و تمرکز آنها را آستانه بازی با السد بالا ببرد تا اتفاقات بازی رفت با السد و همچنین دو دیدار مقابل النصر تکرار نشود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: