تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
 آمار دانلود کلاب هاوس در ماه مارس حدود ۷۲ درصد کاهش پیدا کرد. کارشناسان دلیل کاهش دانلود این اپلیکیشن را هجوم محصولات جدید گفتگو صوتی می‌دانند، اما آیا کلاب هاوس از رونق افتاد؟

کلاب هاوس از رونق افتاد؟
رویداد۲۴ کلاب هاوس که یک شبکه اجتماعی صوتی محسوب می‌شود در آوریل سال ۲۰۲۰ توسط پل‌دیویسون و روهان‌ست از شرکت Alpha Exploration راه‌اندازی شد و در دسامبر ۲۰۲۰ مورد استقبال کاربران قرار گرفت و اکنون طبق آخرین آمارها تعداد کاربران هفتگی آن به بیش از ۱۰ میلیون کاربر می‌رسد.

البته حضور افراد سرشناسی چون ایلان ماسک، مارک زاکربرگ، دریک و کوین‌هارت در این اپلیکیشن در پیشرفت آن تاثیر چندانی داشته است، اما این اپلیکیشن اخیرا با افت چشمگیری مواجه شده و طی ماه مارس میزان دانلود و نصب این اپلیکیشن حدود ۷۲ درصد کاهش پیدا کرده است.


بیشتر بخوانید: اپراتورها چگونه دسترسی به کلاب‌هاوس را مختل کردند؟


کاهش ۷۲ درصدی آمار دانلود کلاب هاوس
اطلاعات اخیر شرکت تحلیلی sensor Tower از افت ۷۲ درصدی آمار دانلود کلاب هاوس حکایت دارد. البته کارشناسان دلیل کاهش دانلود و نصب اپلیکیشن کلاب هاوس را به هجوم محصولات جدید گفتگو صوتی مربوط می‌دانند و همچنین سایر شبکه‌های اجتماعی بزرگ نیز به دنبال ارائه اتاق‌های صوتی مشابه کلاب هاوس برای کاربران خود هستند که روی فعالیت کلاب هاوس نیز تاثیر خواهد گذاشت، اما برخی دیگر از کارشناسان این حوزه اعلام کردند به دلیل اینکه این اپلیکیشن فقط برای سیستم عامل ios در دسترس بوده و تعداد کاربران این سیستم عامل نیز محدود است، کاهش آمار دانلود آن می‌تواند با ارائه نسخه اندروید جبران شود.

گفتنی است مدیران کلاب هاوس نیز در همین راستا اخیرا از عرضه نسخه اندروید این اپلیکیشن صوتی خبر داده بودند که می‌تواند در رشد این اپلیکیشن تاثیر چشمگیری داشته باشد. به تازگی نیز آزمایش نسخه اندرویدی اپلیکیشن کلاب هاوس شروع شده و به‌زودی نسخه اندرویدی آن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: