سرقت ۳۰ میلیاردی به شیوه جدید: سلاح سارق پیامک بود | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از بازداشت کلاهبردار ۳۰ میلیاردی اینترنتی خبر داد که با ارسال پیام به متقاضیان درج آگهی از آنان سرقت می‌کرد.

سرقت ۳۰ میلیاردیرویداد۲۴ سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، پس از درج آگهی در یکی از سایت‌های اینترنتی، پیامکی با موضوع واریز مبلغی برای تایید ثبت آگهی دریافت کردم و پس از هدایت به درگاه بانکی مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال از حسابم سرقت شده است، بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حین تحقیقات پلیسی تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند، افزود: با تجمیع پرونده ها، کارشناسان پلیس فتا متوجه شدند مجرم با ارسال لینک آلوده و نصب بدافزار بر روی دستگاه‌های مال باختگان، آن‌ها را به درگاه جعلی پرداخت بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان، موجودی حساب بانکی شان را سرقت کرده است.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: با شناسایی هویت و مخفیگاه متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران با هماهنگی‌های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا انتقال یافت.

وی با بیان اینکه کارشناسان مبالغ کلاهبرداری شده توسط این متهم را ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، ادامه داد: وی تا کنون به ۵۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران توضیح داد: با توجه به بررسی‌های دیجیتالی کشف شده از متهم، اطلاعات چند هزار کارت بانکی از شهروندان کشف شده است که تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: