تاریخ انتشار: ۲۰:۱۲ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

حمله زاکانی به روحانی: سواد اقتصادی ندارد

زاکانی گفت: در حوزه ساخت مسکن و همچنین در حوزه ریلی با توجه به کریدور شما و جنوب می‌توان اقدامات خوبی انجام داد.

زاکانی

  رویداد۲۴ علیرضا زاکانی درباره بی اثر کردن تحریم‌ها گفت:اولین کارم این است که رویکرد غلط دولت کنونی را ادامه ندهم. تکیه بر پتانسیل‌ها و توانمندی‌های داخلی را مد نظر قرار داده و از همه فرصت‌های منطقه‌ای و جهانی استفاده می‌کنم. کشور ما توانمندی‌ها و امکانات بی نظیری دارد که از جمله آن می‌توان به زیرساخت ها، نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

اینکه کشور ما به این وضعیت افتاده دلیلش در این است که آقایان بلد نبودند یا نخواستند و نتوانستند. دولت اقدام و اصلاح براساس تولید داخل کشور را اداره کرده و عملا تحریم‌ها را بی اثر می‌کند لذا هر چه در مربوط به حوزه تولید باشد همچون بحث کشاورزی و روستایی یا صنایع دریایی را مد نظر قرار خواهیم داد.
بیشتر بخوانید: زاکانی: دوران شامورتی بازی گذشته است
عده‌ای از این آقایان علاقه ندارند با من بحث کنند، چون یاد داده اند که با من بحث نکنند. یک بار به ایشان گفتم که حاضرم که در کلاس درست حضور پیدا کنم و بگویم که تنها یک بار حرف درست زدی و آن هم این بود که آقای روحانی همه چیزش خوب است جز اینکه اقتصاد بلد نیست. من هم این را قبول دارم، چون روحانی اقتصاد بلد نبود که شما را رئیس بانک مرکزی کرد.

FATF تبدیل به گلوگاه ما خواهد شد، ما به جای آنکه با دلار تبادل مالی کنیم با پول کشور‌ها تبادل مالی می‌کنیم و آن زمان FATF بی اثر می‌شود. مردم بدانند که آقایان دلشان نمی‌خواهند کار کنند و نمی‌توانند کشور را اداره کنند.

در این بین این دولت فقط به اطرافیانش توهین می‌کند که ظاهرا مسری هم هست که من را پلیس بد می‌خوانند. اینجا کسانی هستند که جز با توهین کار خود را پیش نمی‌برند.

من آمده ام تا فریاد اعتراض مردمی باشم که در صف گرفتن سبد کالا تحقیر شده و گرانی‌ها را تحمل کردند و در مقابل عده‌ای نورچشمی با ارز ۴۲۰۰ واردات انجام دادند. آمده ام صدای مردم سیستان و بلوچستان باشم.
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان