تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
پرسپولیس در حالی باید در دربی جام حذفی به میدان برود که پیش از آن سه چهره استقلالی علیه رویای قهرمانی سرخ ها خواهند بود.

یحیی گل محمدی

رویداد۲۴  بعد از قرعه کشی جام حذفی مشخص شد که استقلال و پرسپولیس باید در مرحله یک چهارم به مصاف هم بروند. دربی ای که زمان آن بعد از برگزاری هفته بیست و هفتم اعلام شد. اما زمان برگزاری این دربی درست بعد از ۳ بازی سخت سرخ ها در لیگ است. سه بازی ای که مصاف سرخ ها برابر ۳ مربی استقلالی با انگیزه در برابر پرسپولیس است.

سرخ ها در هفته بیست و پنجم باید به مصاف گل گهر سیرجان بروند. در بازی ای که امیر قلعه نویی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا شکست پرگل بازی رفت را جبران کند. اما شاگردان یحیی بعد از این بازی خانگی یک مصاف سخت هم در اهواز خواهند داشت. تقابل با فولاد و جواد نکونام که همیشه انگیزه های خاصی برای شکست دادن پرسپولیس دارد. حواشی بازی رفت دوتیم خصوصا مصاحبه های مهدی هاشمی نسب هنوز از یاد هواداران پرسپولیس نرفته است. بنابراین دیدار با فولاد فارغ از جایگاه تیم اهوازی حساسیت بالایی برای دوتیم دارد.


بیشتر بخوانید: AFC به نجات پرسپولیس می‌آید؟


و اما بازی پیش از دربی پرسپولیس هم برابر آلومینیوم اراک خواهد بود. تیمی که منصوریان را روی نیمکت خود دارد. مربی ای که شاید یکی از افتخاراتش در دوران مربیگری شکست پرسپولیس در لیگ پانزدهم در دوران حضورش در نفت تهران باشد. نتیجه ای که هم قهرمانی را از پرسپولیس گرفت و هم نیمکت استقلال را برای او به ارمغان آورد.

منصوریان به شدت تشنه نتیجه گیری برابر پرسپولیس است آن هم در دیدار ماقبل دربی که در روحیه سرخ ها برابر استقلا تاثیرگذار است. کسب امتیاز در کورس قهرمانی برای منصوریان و ۲ مربی استقلالی دیگر برابر پرسپولیس می تواند دست سرخ ها را از کسب پنجمین جام لیگ برتر کوتاه کند. موضوعی که شاید در هفته های پایانی هدف اصلی ۳ مربی استقلالی باشد. باید دید یحیی از این پیچ تند میتواند به سلامت تیمش را عبور دهد تا سرخ ها در فاصله دو سه هفته مجبور به خداحافظی با دوجام خواهند شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: