محکومیت حیوان آزار به یکسال نگهداری از حیوان مصدوم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
متهم سگ آزاری در یکی از شهرستان‌های استان مرکزی از سوی دادگستری این شهرستان محکوم به یکسال نگهداری و مراقبت از حیوان مصدوم و توله هایش شد.

محکومیت حیوان آزار به یکسال نگهداری از حیوان مصدوم

رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست استان مرکزی، سیدهادی معین السادات، رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: پس از اعلام شکایت حفاظت محیط زیست شهرستان علیه شخصی که در یکی از روستا‌های شهرستان اقدام به  آزار یک ماده سگ و توله هایش کرده و کلیپ آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، پرونده قضایی تشکیل و اقدامات قانونی علیه وی  در دست اقدام قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی جلسات رسیدگی و تحقیقات کامل توسط محاکم قضایی شهرستان نهایتا متهم با قرارتعویق مراقبتی مکلف شدکه تحت نظارت محیط زیست شهرستان و واحد اجرای احکام کیفری مربوطه، به مدت یکسال با هزینه شخصی نسبت به نگهداری از سگ و توله هایش و پرداخت هزینه درمانی حیوان اقدام کند.    

معین السادات با اشاره به اینکه محیط زیست با هرگونه خشونت علیه حیوانات و حیوان آزاری که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی باشد برخورد خواهد کرد.

او ابراز داشت: همواره جدیت خوبی از سوی قضات این استان در پیگیری پرونده‌های قضایی در حوزه محیط زیست وجود داشته و حمایت‌های مسئولان قضایی استان مرکزی در این راستا جای قدردانی دارد.

منبع: سازمان حفاظت محیط زیست

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: